Highlighter
مقام معظم رهبری: مهمترین راه پیشگیری از آسیب های اجتماعی ورود از منظر دین است.
حضرت امام خمینی (قدس السره): امروز اسلام به شما محتاج است، قرآن کریم محتاج به شماست، خودتان را اصلاح کنید.
حضرت امام خمینی (قدس السره): من گمان میکنم که آن چیزی که به اسلام بیشتر از همه چیز ضرر زده است، عدم تربیت صحیح است.

آخرین اخبار

حرکات اصلاحی
ارسال گزارش
خبرنگار افتخاری

ProJoom Multi Rotator: No banners detected!

چهار ميليون زن سرپرست خانوار هستند

شنبه, 01 دی 1397 ساعت 13:29 اندازه قلم کاهش اندازه قلم کاهش اندازه قلم افزایش اندازه قلم افزایش اندازه قلم

 

معاون رييس جمهوري در امور بانوان و خانواده گفت: چهار ميليون زن سرپرست خانوار در کشور وجود دارد که نياز دارند به درآمد خود متکي و داراي استقلال مالي باشند.

تهران -خبرنگار آسیب نیوز، معصومه ابتکار روز شنبه در حاشيه بازديد از يک واحد توليدي پوشاک در شهرک صنعتي شماره يک اهواز در جمع خبرنگاران بيان کرد: طبق آخرين آمار حدود 27 درصد از زنان ايراني تحصيلات دانشگاهي دارند و علاقه مند به ورود به بازار و بسياري ديگر هم نيازمند کار هستند.

وي گفت: مسئله اشتغال براي زنان ايراني بسيار مهم است و بايد برنامه ريزي لازم در اين خصوص انجام شود.

ابتکار افزود: با تسهيلاتي که دولت از صندوق توسعه ملي تهيه کرده تحولات خوبي در زمينه رشد و ايجاد فرصت هاي جديد براي کار زنان ايجاد شده است.

معاون رييس جمهوري در امور بانوان و خانواده اظهار داشت: دولت نيز به منظور توان افزايي زنان ، ايجاد کسب و کارهاي جديد و مهارت افزايي کارهاي خوبي انجام داده است.

وي گفت: نشستي را با يک تشکل بزرگ در کشور براي کارآفريني و کسب مهارت هاي مرتبط با کسب و کارهاي زنان دانش آموخته انجام داديم که براي عملياتي شدن تصميمات و برنامه هاي ايجاد شده نياز به تسهيلات است.

ابتکار گفت: وزارت صنعت، معدن و تجارت و سازمان صنايع دستي ، ميراث فرهنگي و گردشگري مي تواند در ايجاد اشتغال بيشتر بانوان کمک کند.

ابتکار با اشاره به اينکه زنان روستايي در چند سال اخير از طرح هاي اشتغالزا بسيار استقبال کرده اند بيان کرد : زنان روستايي درصد قابل توجهي از تسهيلات اشتغال کشور را دريافت کرده اند و در ايجاد کسب و کار موفق عمل کرده اند.

معاون رييس جمهوري در امور بانوان و خانواده با اشاره به اينکه ايجاد اشتغال براي بانوان به انسجام خانواده بسيار کمک مي کند اظهار داشت : اشتغال بانوان به اقتصاد ملي و خانوار کمک زيادي مي کند.

وي افزود: اشتغال به کاهش آسيب هاي اجتماعي و همچنين افزايش مهارت هاي زندگي زنان توسط آموزش و پرورش و دانشگاه به بانوان در داشتن زندگي موفق کمک و آنان را از آسيب هاي اجتماعي دور مي کند.

** 70 درصد متقاضيان مشاغل خانگي کشور زنان هستند

معاون رييس جمهوري در امور بانوان و خانواده بيان کرد: مشاغل خانگي به اشتغال بانوان بسيار کمک کرده است و 70 درصد از يک ميليون و 200 هزار نفري که در کشور در سايت وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعي در طرح مشاغل خانگي ثبت نام کردند ، زن بودند.

وي گفت: انتظار داريم سايت مشاغل خانگي همچنان فعال باشد و خانم ها ازاين فرصت براي مشاغل خانگي استفاده کنند.

` معصومه ابتکار` معاون رييس جمهوري در امور بانوان و خانواده در سفري يک روزه صبح امروز شنبه به اهواز سفر کرد.

از جمله برنامه هاي وي در اهواز، ديدار با کارآفرينان، فعالان اجتماعي و اقتصادي استان و نشست ملي خانواده با حضور احزاب و دانشگاهيان استان است.

منبع:ایرنا

انتهای پیام/

خواندن 930 دفعه
این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)

 

مقالات علمی

 • مضرات الکل بر مغز و بدن انسان چیست؟

  شاید تا الان از رسانه­‌ها یا دوستان شنیده باشید که الکل به مغز ما آسیب می‌رساند، اما چطور؟ لازمه دانستن این موضوع، شناختن کارهای مغز است، مغز مرکز کنترل و فرماندهی بدن است و خیلی از کارهای بدن به دستور آن انجام می شود (ضربان قلب ، گریه کردن، خندیدن،…
 • چگونه از خشم خود استفاده کنیم؟

  در تربیت کودک خشم والدین هم سهمی برای خودش دارد. در واقع اگر والدین نتوانند در لحظاتی معین خشمگین بشوند نشان خواهند داد که نسبت به کودکشان بی‌تفاوت هستند. کودکان نمی‌توانند در برابر طغیان‌های خشم که همراه با بی احترامی (داد زدن، فحش دادن، تحقیر و سرزنش کودک جلوی دیگران)…
 • بخل یا حسادت و بررسی انواع مختلف آن

  آیا بخل می‌تواند یک احساس مثبت باشد؟ به نظر شما آیا حسادت می‌تواند روی دیگری نیز اثر داشته باشد و به جای ویران کردن خود و اطرافیان در حقیقت بتواند در انجام امور به ما کمک کند؟ با یک مثال شروع می‌کنیم: شما برای مدتی نسبتا طولاتی دلتان را برای…
 • نوجوان خشمگین و روش های برقراری ارتباط با او

  در دنیای امروز راه حل های متفاوتی برای حل مشکلات مختلف وجود دارد، مهمترین آنها ارتباط برقرار کردن با فرد مقابل است. صحبت کردن درباره پیشنهادات؛ صحبت کردن درباره نظرات و… که از طریق این ارتباط و بیان کردن مشکلات، خیلی از آن ها به سادگی حل می شود. اما…
 • چگونه به بچه‌ها آموزش دهیم مهربان و محکم باشند؟

  نگرانی درباره اعتیاد به دارو ، روی آوردن به مشروبات الکلی، رانندگی در حالت خواب آلودگی، سیگار کشیدن، نگرانی درباره موفقیت در مدرسه و ورزش‌های لازم برای سلامتی، فراهم کردن خانه و هزینه مناسب، توجه به نمرات و عملکردها و… واقعا لیست نگرانی‌های والدین درباره فرزندانشان می‌تواند به کره ماه…

دریافت روزنامه های روز

پیام بنیانگذار بنیاد

برای ساختارشکنی در راستای کاهش آسیب آمده ایم!

مصطفی راستینه هر اجتماع انساني، فرهنگ خاصي دارد که مي‏توان...