Highlighter
مقام معظم رهبری: مهمترین راه پیشگیری از آسیب های اجتماعی ورود از منظر دین است.
حضرت امام خمینی (قدس السره): امروز اسلام به شما محتاج است، قرآن کریم محتاج به شماست، خودتان را اصلاح کنید.
حضرت امام خمینی (قدس السره): من گمان میکنم که آن چیزی که به اسلام بیشتر از همه چیز ضرر زده است، عدم تربیت صحیح است.

آخرین اخبار

حرکات اصلاحی
ارسال گزارش
خبرنگار افتخاری

ProJoom Multi Rotator: No banners detected!

دادستان کل کشور: تلگرام و اینستاگرام از نظر اخلاقی و امنیتی برایمان بلا ایجاد کرده است

چهارشنبه, 24 مرداد 1397 ساعت 15:42 اندازه قلم کاهش اندازه قلم کاهش اندازه قلم افزایش اندازه قلم افزایش اندازه قلم

منتظری: زیر بار درخواست وزرا برای رفع‌فیلتر برخی شبکه‌ها نمی‌روم

محمد جعفر منتظری

تهران-خبرنگارآسیب نیوز: دادستان کل کشور گفت تلگرام و اینستاگرام از نظر اخلاقی و امنیتی برای کشور ما بلا ایجاد کرده است. ما کشور عقب‌افتاده‌ای نیستیم که نتوانیم از این ابزارها متناسب با نظام جمهوری اسلامی استفاده کنیم. این ملت از نظر سطح علمی حرف اول را می‌زند.

 

 همایش مقابله با جرایم مالی در فضای مجازی با حضور معاونان دادستان‌های کشور و دادستان کل کشور صبح امروز برگزار شد.

 

محمدجعفر منتظری در این همایش با بیان اینکه ما آسیب‌های فراوانی در جامعه‌مان داریم، گفت: ما در بخش‌هایی از این موضوع وظیفه داریم که به آن بپردازیم اما آسیب‌ها در همه حوزه‌ها وظیفه قوه قضائیه نیست بلکه دو قوه دیگر و حوزه‌های علمیه و دیگر دستگاه‌ها هم در این امر وظیفه دارند.

 

وی تاکید کرد: مبارزه با آسیب‌های اجتماعی مورد اهتمام ویژه مقام معظم رهبری است و ایشان چندسال است که هر شش ماه جلسه می‌گذارد و به مسئولان توصیه و تذکر می‌دهد و از آن‌ها مطالبه‌گری می‌کند.

 

دادستان کل کشور ابراز داشت: قرآن می‌فرماید در مبارزه با دشمن از هر توانی که دارید استفاده کنید. رهبری از چه سالی تشکیل شورای عالی فضای مجازی را دستور داد. ایشان به قدری به مسائل و موضوع مسلط هستند که همه جوانب را می‌دانند.

 

این مقام قضائی تصریح کرد: علاوه بر شورای عالی فضای مجازی، مرکز ملی فضای مجازی هم به وجود آمد و تلاش‌های زیادی صورت می‌گیرد اما آیا ما از این ابزار مهم و این مجموعه‌ها آنگونه که باید و شاید برای مدیریت فضای مجازی بهره جسته‌ایم؟ به نظر من، ما کوتاهی کرده‌ایم. یعنی شورای عالی و مرکز ملی باید بهتر از این تلاش می‌کردند.

 

منتظری با بیان اینکه من می‌دانم مشکل چیست، افزود: آقای فیروزآبادی تلاش زیادی می‌کند و اطلاعاتی دارند که قابل گفتن در این جمع نیست. آنجا که باید اراده‌ای قوی برای ساماندهی فضای مجازی باشد، نیست. رهبری چقدر تاکید بر شبکه ملی اطلاعات داشتند. چقدر تاکید شد که پیام‌رسان‌های خارجی جای خود را به پیام‌رسان‌های داخلی بدهد.

 

وی خاطرنشان کرد: تلگرام و اینستاگرام از نظر اخلاقی و امنیتی برای کشور ما بلا ایجاد کرده است.

 

دادستان کل کشور یادآور شد: ما کشور عقب‌افتاده‌ای نیستیم که نتوانیم از این ابزارها متناسب با نظام جمهوری اسلامی استفاده کنیم. این ملت از نظر سطح علمی حرف اول را می‌زند. این حقیقت غیرقابل انکار است که زمینه بهتری را فراهم کنیم تا جوان‌هایی که باور دارند می‌توانند کشور را از این مشکل نجات دهند آن زمینه را فراهم کنیم.

 

وی تاکید کرد: مدیرانی هم که عزم آنها می‌تواند کارساز باشد در تصمیمشان آنگونه که باید جزم ندارند.

 

منتظری با بیان اینکه من فردی دور از مسائل و ناآگاه نیستم و در جریان هستم و می‌بینم و مسائل را دنبال می‌کنم، گفت: بعضی از این شبکه‌ها که ما در کارگروه مصادیق مجرمانه طبق قانون آن را می‌بندیم و فیلتر می‌کنیم، می‌بینیم که بعضی آقایان صدایشان بلند می‌شود. ۶ وزیر به من نامه می‌نویسند که رفع فیلتر کنید اما من زیر بار نمی‌روم. دو سه بار خواسته‌اند و من به این دلیل زیر بار نمی‌روم که می‌دانم شریک در ظلم و جرم‌ خواهم شد.

منبع:ایلنا

انتهای پیام/

خواندن 1433 دفعه
این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)

 

مقالات علمی

 • مضرات الکل بر مغز و بدن انسان چیست؟

  شاید تا الان از رسانه­‌ها یا دوستان شنیده باشید که الکل به مغز ما آسیب می‌رساند، اما چطور؟ لازمه دانستن این موضوع، شناختن کارهای مغز است، مغز مرکز کنترل و فرماندهی بدن است و خیلی از کارهای بدن به دستور آن انجام می شود (ضربان قلب ، گریه کردن، خندیدن،…
 • چگونه از خشم خود استفاده کنیم؟

  در تربیت کودک خشم والدین هم سهمی برای خودش دارد. در واقع اگر والدین نتوانند در لحظاتی معین خشمگین بشوند نشان خواهند داد که نسبت به کودکشان بی‌تفاوت هستند. کودکان نمی‌توانند در برابر طغیان‌های خشم که همراه با بی احترامی (داد زدن، فحش دادن، تحقیر و سرزنش کودک جلوی دیگران)…
 • بخل یا حسادت و بررسی انواع مختلف آن

  آیا بخل می‌تواند یک احساس مثبت باشد؟ به نظر شما آیا حسادت می‌تواند روی دیگری نیز اثر داشته باشد و به جای ویران کردن خود و اطرافیان در حقیقت بتواند در انجام امور به ما کمک کند؟ با یک مثال شروع می‌کنیم: شما برای مدتی نسبتا طولاتی دلتان را برای…
 • نوجوان خشمگین و روش های برقراری ارتباط با او

  در دنیای امروز راه حل های متفاوتی برای حل مشکلات مختلف وجود دارد، مهمترین آنها ارتباط برقرار کردن با فرد مقابل است. صحبت کردن درباره پیشنهادات؛ صحبت کردن درباره نظرات و… که از طریق این ارتباط و بیان کردن مشکلات، خیلی از آن ها به سادگی حل می شود. اما…
 • چگونه به بچه‌ها آموزش دهیم مهربان و محکم باشند؟

  نگرانی درباره اعتیاد به دارو ، روی آوردن به مشروبات الکلی، رانندگی در حالت خواب آلودگی، سیگار کشیدن، نگرانی درباره موفقیت در مدرسه و ورزش‌های لازم برای سلامتی، فراهم کردن خانه و هزینه مناسب، توجه به نمرات و عملکردها و… واقعا لیست نگرانی‌های والدین درباره فرزندانشان می‌تواند به کره ماه…

دریافت روزنامه های روز

پیام بنیانگذار بنیاد

برای ساختارشکنی در راستای کاهش آسیب آمده ایم!

مصطفی راستینه هر اجتماع انساني، فرهنگ خاصي دارد که مي‏توان...