Highlighter
مقام معظم رهبری: مهمترین راه پیشگیری از آسیب های اجتماعی ورود از منظر دین است.
حضرت امام خمینی (قدس السره): امروز اسلام به شما محتاج است، قرآن کریم محتاج به شماست، خودتان را اصلاح کنید.
حضرت امام خمینی (قدس السره): من گمان میکنم که آن چیزی که به اسلام بیشتر از همه چیز ضرر زده است، عدم تربیت صحیح است.

آخرین اخبار

حرکات اصلاحی
ارسال گزارش
خبرنگار افتخاری

ProJoom Multi Rotator: No banners detected!

نظام آموزش کشور دچار فقر است

چهارشنبه, 02 آبان 1397 ساعت 15:55 اندازه قلم کاهش اندازه قلم کاهش اندازه قلم افزایش اندازه قلم افزایش اندازه قلم

 

دکتر مصطفی راستینه اظهار داشت: بسیاری از جوانان و نوجوانان به دلیل عدم آگاهی از عوارض سیگار و قلیان به مصرف آن ها روی می آورد، در حالی که اطلاع از عواقب این رفتار می تواند مانع از استعمال دخانیات شود.

 

برنامه گفت و گوی اجتماعی با موضوع بررسی نقش نظام آموزشی کشور در پیشگیری از آسیب های اجتماعی، با حضور دکتر مصطفی راستینه (مدیرعامل بنیاد پیشگیری از آسیب های اجتماعی) و دکتر کوروش محمدی (رئیس انجمن آسیب شناسی ایران) از شبکه رادیویی گفت و گو روی آنتن رفت.

 

در این برنامه دکتر مصطفی راستینه با اشاره به این که تمامی ساز و کارهای نظام آموزشی کشور می تواند در بروز یا کاهش آسیب های اجتماعی موثر باشد، گفت: نظام آموزش و پروش می تواند با ارائه آموزش های صحیح از بروز بسیاری از آسیب های اجتماعی جلوگیری کرده و میزان آسیب را کاهش دهد.

 

وی با بیان این که نظام آموزش کشور دچار فقر است، اظهار داشت: امید است که با فرهنگ سازی در حوزه آموزش بتوانیم ریشه بسیاری از آسیب های اجتماعی را نابود کنیم.

مدیرعامل بنیاد پیشگیری از آسیب های اجتماعی با اشاره به رفتارهای پرخطر شایع در قشر دانش آموزان کشور، اظهار داشت: استعمال قلیان از جمله رفتارهای پرخطر و رایجی است که در صدر آسیب های اجتماعی قشر جوان کشور قرار گرفته است.

 

وی افزود: استعمال سیگار و کتک کاری در بیرون از خانه و مدرسه از جمله موارد پرخطر و شایع رفتاری است که قشر کودکان و جوانان کشور را درگیر کرده است.

دکتر مصطفی راستینه اضافه کرد: بسیاری از جوانان و نوجوانان به دلیل عدم آگاهی از عوارض سیگار و قلیان به مصرف آن ها روی می آورد، در حالی که اطلاع از عواقب این رفتار می تواند مانع از استعمال دخانیات شود.

 

در ادامه برنامه گفت و گو اجتماعی از شبکه رادیویی گفت و گو دکتر کوروش محمدی با اشاره به این که نظام آموزشی کشور ناکارآمد است، گفت: مسئولین نظام آموزشی و تعلیم و تربیت یک جامعه در سراسر دنیا کسانی هستند که در مدیریت جامعه نقش موثری دارند.

 

وی با اشاره به این که آموزش و پروش کار مفیدی برای دانش آموز انجام نمی دهد، اظهار داشت: نظامی که جر تولید استرس برای دانش آموز چیز دیگری ندارد، نمی تواند کار چندانی را پیش ببرد.

 

رئیس انجمن آسیب شناسی ایران با اشاره به این که نظام آموزش و پرورش دانش آموز را از کتاب متنفّر می کند، اظهار داشت: کاهش آسیب اجتماعی از طریق نشان دادن وحشت آسیب ها و تهدید آنها در سال های گذشته در کاهش آن موثر نبوده است.

 

فایل صوتی برنامه گفت و گوی اجتماعی از وبگاه شبکه رادیویی گفت و گو قابل دریافت است، متذکر می شود که این برنامه در ایام هفته از شنبه تا چهارشنبه ساعت ۱۳:۳۰ از شبکه ی رادیویی گفت و گو پخش می شود.

خواندن 10823 دفعه
این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)

 

مقالات علمی

 • مضرات الکل بر مغز و بدن انسان چیست؟

  شاید تا الان از رسانه­‌ها یا دوستان شنیده باشید که الکل به مغز ما آسیب می‌رساند، اما چطور؟ لازمه دانستن این موضوع، شناختن کارهای مغز است، مغز مرکز کنترل و فرماندهی بدن است و خیلی از کارهای بدن به دستور آن انجام می شود (ضربان قلب ، گریه کردن، خندیدن،…
 • چگونه از خشم خود استفاده کنیم؟

  در تربیت کودک خشم والدین هم سهمی برای خودش دارد. در واقع اگر والدین نتوانند در لحظاتی معین خشمگین بشوند نشان خواهند داد که نسبت به کودکشان بی‌تفاوت هستند. کودکان نمی‌توانند در برابر طغیان‌های خشم که همراه با بی احترامی (داد زدن، فحش دادن، تحقیر و سرزنش کودک جلوی دیگران)…
 • بخل یا حسادت و بررسی انواع مختلف آن

  آیا بخل می‌تواند یک احساس مثبت باشد؟ به نظر شما آیا حسادت می‌تواند روی دیگری نیز اثر داشته باشد و به جای ویران کردن خود و اطرافیان در حقیقت بتواند در انجام امور به ما کمک کند؟ با یک مثال شروع می‌کنیم: شما برای مدتی نسبتا طولاتی دلتان را برای…
 • نوجوان خشمگین و روش های برقراری ارتباط با او

  در دنیای امروز راه حل های متفاوتی برای حل مشکلات مختلف وجود دارد، مهمترین آنها ارتباط برقرار کردن با فرد مقابل است. صحبت کردن درباره پیشنهادات؛ صحبت کردن درباره نظرات و… که از طریق این ارتباط و بیان کردن مشکلات، خیلی از آن ها به سادگی حل می شود. اما…
 • چگونه به بچه‌ها آموزش دهیم مهربان و محکم باشند؟

  نگرانی درباره اعتیاد به دارو ، روی آوردن به مشروبات الکلی، رانندگی در حالت خواب آلودگی، سیگار کشیدن، نگرانی درباره موفقیت در مدرسه و ورزش‌های لازم برای سلامتی، فراهم کردن خانه و هزینه مناسب، توجه به نمرات و عملکردها و… واقعا لیست نگرانی‌های والدین درباره فرزندانشان می‌تواند به کره ماه…

دریافت روزنامه های روز

پیام بنیانگذار بنیاد

برای ساختارشکنی در راستای کاهش آسیب آمده ایم!

مصطفی راستینه هر اجتماع انساني، فرهنگ خاصي دارد که مي‏توان...