Highlighter
مقام معظم رهبری: مهمترین راه پیشگیری از آسیب های اجتماعی ورود از منظر دین است.
حضرت امام خمینی (قدس السره): امروز اسلام به شما محتاج است، قرآن کریم محتاج به شماست، خودتان را اصلاح کنید.
حضرت امام خمینی (قدس السره): من گمان میکنم که آن چیزی که به اسلام بیشتر از همه چیز ضرر زده است، عدم تربیت صحیح است.

آخرین اخبار

حرکات اصلاحی
ارسال گزارش
خبرنگار افتخاری

ProJoom Multi Rotator: No banners detected!

استقبال يک نماينده مجلس از ايجاد جايگاه براي خبرنگاران زن در ورزشگاه آزادي

چهارشنبه, 16 اسفند 1396 ساعت 12:26 اندازه قلم کاهش اندازه قلم کاهش اندازه قلم افزایش اندازه قلم افزایش اندازه قلم

تهران – خبرنگار آسیب نیوز : نماينده تهران و عضو هيات رئيسه کميسيون فرهنگي با ابراز خرسندي از ايجاد جايگاه ويژه براي بانوان خبرنگار در ورزشگاه آزادي تهران، گفت: بايد اين اتفاق را براي آغاز رفع ممنوعيت کامل حضور زنان در ورزشگاه به فال نيک گرفت.

 

سيده فاطمه ذوالقدر با اشاره به ايجاد جايگاه مخصوص براي خبرنگاران زن در ورزشگاه آزادي،گفت: بايد اين اتفاق و تصميم را به فال نيک گرفت تا به تدريج شاهد حضور زنان بيشتري در ورزشگاه آزادي بوده و در نهايت اين حق مسلم، آزادانه به آن‌ها تعلق بگيرد و رفع ممنوعيت کامل حاصل شود.

نماينده مردم تهران، ري، شميرانات، اسلامشهر و پرديس در مجلس شوراي اسلامي معتقد است فرهنگ حضور زنان در ورزشگاه و ديدن مسابقات ورزشي در کنار مردان و به صورت خانوادگي در کشوري همچون ايران با پيشينه قوي فرهنگي امکان‌پذير است و تنها بايد شرايط آن را مهيا کرد.

وي افزود: ايجاد زيرساخت‌ها، فرهنگ سازي، آموزش و شروع اين حضور با بازي‌هاي ملي و مسابقاتي همچون بسکتبال و واليبال در سالن ها مي‌تواند در رفع مشکلات پيش‌روي اين مهم بسيار تاثيرگذار باشد.

ذوالقدر خاطرنشان کرد:مردان ايراني با وجود آنکه برخي از رفتارهاي آن‌ها در ورزشگاه‌ها پسنديده نيست اما بسيار باغيرت بوده و احترام حضور بانوان و خانواده‌ها را در ورزشگاه ها نگاه خواهند داشت.

اين نماينده مجلس اضافه کرد: بارها ديده شده مردان درگيري‌ها و نزاع‌هاي خياباني خود را به دليل حضور خانواده‌هايشان رها کرده اند، در واقع اين رفتار نشان از فرهنگ احترام به زنان در جامعه است.

عضو هيات رئيسه کميسيون فرهنگي با تاکيد بر اينکه به مرور زمان و همراهي دستگاه‌ هاي مختلف مي‌توان به اين مطالبه اجتماعي جامه عمل پوشاند، بيان کرد: روي آوردن جوانان به فعاليت‌هاي ورزشي و حضور در اين فضاها باعث کاهش و از بين رفتن آسيب‌هاي اجتماعي خواهد شد، مسئولان بايد خوشحال باشند که چنين جامعه جواني از اين فضاي سالم استقبال مي‌کنند و به فعاليت‌هاي ورزشي علاقه نشان مي‌دهند.

طي هفته هاي گذشته بانوان علاقمند به ورزش موفق به حضور در سالن هاي ورزشي براي تماشاي بازي هاي مورد علاقه خود شده اند به طوري که براي نخستين بار ديدار تيم هاي ملي فوتسال زنان ايران و روسيه با حضور خبرنگاران و تماشاگران برگزار شد و ديدار تيم هاي ملي بسکتبال ايران و عراق در چارچوب رقابت هاي انتخابي جام جهاني در تالار بسکتبال ورزشگاه آزادي با حضور چشمگير زنان و خانواده ها در سالن مسابقه برگزار شد.

 

 

منبع:ایرنا

اتمام پیام/

 

 

خواندن 618 دفعه
این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)

 

مقالات علمی

 • مضرات الکل بر مغز و بدن انسان چیست؟

  شاید تا الان از رسانه­‌ها یا دوستان شنیده باشید که الکل به مغز ما آسیب می‌رساند، اما چطور؟ لازمه دانستن این موضوع، شناختن کارهای مغز است، مغز مرکز کنترل و فرماندهی بدن است و خیلی از کارهای بدن به دستور آن انجام می شود (ضربان قلب ، گریه کردن، خندیدن،…
 • چگونه از خشم خود استفاده کنیم؟

  در تربیت کودک خشم والدین هم سهمی برای خودش دارد. در واقع اگر والدین نتوانند در لحظاتی معین خشمگین بشوند نشان خواهند داد که نسبت به کودکشان بی‌تفاوت هستند. کودکان نمی‌توانند در برابر طغیان‌های خشم که همراه با بی احترامی (داد زدن، فحش دادن، تحقیر و سرزنش کودک جلوی دیگران)…
 • بخل یا حسادت و بررسی انواع مختلف آن

  آیا بخل می‌تواند یک احساس مثبت باشد؟ به نظر شما آیا حسادت می‌تواند روی دیگری نیز اثر داشته باشد و به جای ویران کردن خود و اطرافیان در حقیقت بتواند در انجام امور به ما کمک کند؟ با یک مثال شروع می‌کنیم: شما برای مدتی نسبتا طولاتی دلتان را برای…
 • نوجوان خشمگین و روش های برقراری ارتباط با او

  در دنیای امروز راه حل های متفاوتی برای حل مشکلات مختلف وجود دارد، مهمترین آنها ارتباط برقرار کردن با فرد مقابل است. صحبت کردن درباره پیشنهادات؛ صحبت کردن درباره نظرات و… که از طریق این ارتباط و بیان کردن مشکلات، خیلی از آن ها به سادگی حل می شود. اما…
 • چگونه به بچه‌ها آموزش دهیم مهربان و محکم باشند؟

  نگرانی درباره اعتیاد به دارو ، روی آوردن به مشروبات الکلی، رانندگی در حالت خواب آلودگی، سیگار کشیدن، نگرانی درباره موفقیت در مدرسه و ورزش‌های لازم برای سلامتی، فراهم کردن خانه و هزینه مناسب، توجه به نمرات و عملکردها و… واقعا لیست نگرانی‌های والدین درباره فرزندانشان می‌تواند به کره ماه…

دریافت روزنامه های روز

پیام بنیانگذار بنیاد

برای ساختارشکنی در راستای کاهش آسیب آمده ایم!

مصطفی راستینه هر اجتماع انساني، فرهنگ خاصي دارد که مي‏توان...