Highlighter
مقام معظم رهبری: مهمترین راه پیشگیری از آسیب های اجتماعی ورود از منظر دین است.
حضرت امام خمینی (قدس السره): امروز اسلام به شما محتاج است، قرآن کریم محتاج به شماست، خودتان را اصلاح کنید.
حضرت امام خمینی (قدس السره): من گمان میکنم که آن چیزی که به اسلام بیشتر از همه چیز ضرر زده است، عدم تربیت صحیح است.

آخرین اخبار

حرکات اصلاحی
ارسال گزارش
خبرنگار افتخاری

ProJoom Multi Rotator: No banners detected!

ورزش باید سهم بیشتری از بودجه کشور دریافت کند

پنج شنبه, 09 آذر 1396 ساعت 12:52 اندازه قلم کاهش اندازه قلم کاهش اندازه قلم افزایش اندازه قلم افزایش اندازه قلم

 تهران – خبرنگار آسیب نیوز : فریبا محمدیان روز پنجشنبه در نشست مشترک نواب رییسان فدراسیون های ورزشی و مسئولان ورزش بانوان ادارات کل ورزش و جوانان استان ها در قزوین، افزود: اگر توجه بیشتری به ورزش کنیم شاهد کاهش آسیب های اجتماعی و ارتقای سلامت روان و جسم شهروندان جامعه خواهیم بود.

وی در ادامه با بیان اینکه اعتبارات ورزشی بین مردان و زنان باید با رعایت عدالت تقسیم و توزیع شود،اظهار کرد: بر این مهم اصرار داریم و به این موضوع ورود پیدا کرده ایم.

این مسئول در ادامه بر برنامه ریزی فدراسیون ها و ادارات کل ورزش و جوانان استان ها به منظور تقویت ورزش بانوان تاکید کرد.

محمدیان در بخش دیگری از صحبت های خود با بیان اینکه ورزش در پیشبرد اقتصاد مقاومتی نیز توان ایفای نقش دارد، افزود: می توان با تولید منسوجات و لوازم ورزشی در داخل و استفاده آنها توسط ورزشکاران به جای محصولات خارجی به تحقق سیاست های اقتصاد مقاومتی کمک کرد که در این رابطه نیاز به فرهنگ سازی داریم.

سیده حمیده زرآبادی نماینده مردم قزوین، آبیک و البرز در مجلس شورای اسلامی نیز در این نشست گفت: بانوان خانه دار و شاغل نیاز بیشتری به ورزش دارند و باید بستر این موضوع را برای آنان فراهم سازیم.

وی با بیان اینکه حفظ سلامت روحی و جسمی در بین بانوان شاغل و خانه دار به دلیل نقش تربیتی آنان در خانواده از اهمیت بالاتری نسبت به دیگر افراد برخوردار است، افزود: باید با بسیج امکانات و استفاده حداکثری از همه ظرفیت ها ورزش همگانی را در بین زنان ترویج دهیم.

زرآبادی با اشاره به نقش ورزش در تامین سلامت روحی و جسمی افراد، گفت: یک مادر سالم به لحاظ روحی و جسمی از توانمندی بسیار بالاتری نسبت ببه یک مادر ناسالم و بیمار برای تربیت و هدایت خانواده برخوردار است.

داوود محمدی دیگر نماینده مردم قزوین، آبیک و البرز در مجلس شورای اسلامی نیز در این نشست گفت: ورزش امروز از نقش و آثار فراوانی در حوزه های سلامت، امور اجتماعی و همچنین سیاست و اقتصاد برخوردار است.

وی با بیان اینکه تقویت ورزش را برای حفظ سلامت شهروندان جامعه باید به شکل پررنگ دنبال کنیم و موانع توسعه آنرا از میان برداریم، افزود: امروز نقش ورزش از یک ابزار برای تفریح و سلامت شهروندان فراتر رفته است، به گونه ای که افتخارات ورزشی امروز در اقتدار کشورها نیز تاثیر دارد.

محمدی خاطرنشان کرد: مجلس شورای اسلامی همچون گذشته از هر طرحی که به توسعه و تقویت ورزش در هر 2 بخش قهرمانی و همگانی منجر شود، حمایت می کند.

منبع:ایرنا

اتمام پیام/

 

خواندن 735 دفعه
این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)

 

مقالات علمی

 • مضرات الکل بر مغز و بدن انسان چیست؟

  شاید تا الان از رسانه­‌ها یا دوستان شنیده باشید که الکل به مغز ما آسیب می‌رساند، اما چطور؟ لازمه دانستن این موضوع، شناختن کارهای مغز است، مغز مرکز کنترل و فرماندهی بدن است و خیلی از کارهای بدن به دستور آن انجام می شود (ضربان قلب ، گریه کردن، خندیدن،…
 • چگونه از خشم خود استفاده کنیم؟

  در تربیت کودک خشم والدین هم سهمی برای خودش دارد. در واقع اگر والدین نتوانند در لحظاتی معین خشمگین بشوند نشان خواهند داد که نسبت به کودکشان بی‌تفاوت هستند. کودکان نمی‌توانند در برابر طغیان‌های خشم که همراه با بی احترامی (داد زدن، فحش دادن، تحقیر و سرزنش کودک جلوی دیگران)…
 • بخل یا حسادت و بررسی انواع مختلف آن

  آیا بخل می‌تواند یک احساس مثبت باشد؟ به نظر شما آیا حسادت می‌تواند روی دیگری نیز اثر داشته باشد و به جای ویران کردن خود و اطرافیان در حقیقت بتواند در انجام امور به ما کمک کند؟ با یک مثال شروع می‌کنیم: شما برای مدتی نسبتا طولاتی دلتان را برای…
 • نوجوان خشمگین و روش های برقراری ارتباط با او

  در دنیای امروز راه حل های متفاوتی برای حل مشکلات مختلف وجود دارد، مهمترین آنها ارتباط برقرار کردن با فرد مقابل است. صحبت کردن درباره پیشنهادات؛ صحبت کردن درباره نظرات و… که از طریق این ارتباط و بیان کردن مشکلات، خیلی از آن ها به سادگی حل می شود. اما…
 • چگونه به بچه‌ها آموزش دهیم مهربان و محکم باشند؟

  نگرانی درباره اعتیاد به دارو ، روی آوردن به مشروبات الکلی، رانندگی در حالت خواب آلودگی، سیگار کشیدن، نگرانی درباره موفقیت در مدرسه و ورزش‌های لازم برای سلامتی، فراهم کردن خانه و هزینه مناسب، توجه به نمرات و عملکردها و… واقعا لیست نگرانی‌های والدین درباره فرزندانشان می‌تواند به کره ماه…

دریافت روزنامه های روز

پیام بنیانگذار بنیاد

برای ساختارشکنی در راستای کاهش آسیب آمده ایم!

مصطفی راستینه هر اجتماع انساني، فرهنگ خاصي دارد که مي‏توان...