Highlighter
مقام معظم رهبری: مهمترین راه پیشگیری از آسیب های اجتماعی ورود از منظر دین است.
حضرت امام خمینی (قدس السره): امروز اسلام به شما محتاج است، قرآن کریم محتاج به شماست، خودتان را اصلاح کنید.
حضرت امام خمینی (قدس السره): من گمان میکنم که آن چیزی که به اسلام بیشتر از همه چیز ضرر زده است، عدم تربیت صحیح است.

آخرین اخبار

حرکات اصلاحی
ارسال گزارش
خبرنگار افتخاری

ProJoom Multi Rotator: No banners detected!

حضور پررنگ سمن ها موجب پیشرفت امور کشور می شود

چهارشنبه, 14 شهریور 1397 ساعت 17:03 اندازه قلم کاهش اندازه قلم کاهش اندازه قلم افزایش اندازه قلم افزایش اندازه قلم

 

 روابط عمومی بنیاد به نقل از رادیو گفتگو: مسئول بنیاد پیشگیری از آسیب های اجتماعی تهران اظهار داشت: در کشورهای توسعه یافته سمن ها بسیاری از امور اجرایی کشور را در دست دارند، در حالی که این انجمن ها در ایران با محدودیت فعالیت رو به رو هستند.

برنامه گفت و گوی اجتماعی با موضوع بررسی ایرادهای لایحه حمایت از کودکان و نوجوانان، با حضور دکتر مصطفی راستینه (مسئول بنیاد پیشگیری از آسیب های اجتماعی تهران) از شبکه رادیویی گفت و گو روی آنتن رفت.

 

در این برنامه دکتر مصطفی راستینه با اشاره به روند رسیدگی به موضوع کودک آزاری در ایران، گفت: متاسفانه قانون گذاران ایران در بحث مقابله با کودک آزاری همواره عملکردی دیر هنگام دارند.

 

وی با اشاره به قانون مقابله با کودک آزاری در کشور آلمان، عنوان کرد: یک فرد کودک آزار در کشور آلمان بلافاصله پس از دستگیری با تایید شورای پزشکی آن کشور به صورت عقیم به زندگی خود ادامه می دهد.

 

مسئول بنیاد پیشگیری از آسیب های اجتماعی تهران افزود: در کشور اسپانیا افراد کودک آزار تا ۳۰ سال پس از روز جرم خود اجاره حضور در میان کودکان و نوجوانان را ندارند.

 

وی با اشاره به روند کند پیشرفت های فرهنگی و اجتماعی در ایران، تصریح کرد: بر خلاف حوزه نظامی، کشور ایران در حوزه های اجتماعی و فرهنگی همیشه عملکردی دیرهنگام دارد.

 

دکتر مصطفی راستینه با اشاره به روند طولانی تصویب قانون در کشور، اظهار داشت: در تمامی کشورهای توسعه یافته انجمن های مردم نهاد بخش عمده ای از امور اجرایی کشور را در دست دارند، در حالی که این انجمن ها در ایران با محدودیت فعالیت رو به رو هستند.

 

وی در ادامه اضافه کرد: در قانون جدید حمایت از کودکان و نوجوانان انجمن های مردم نهاد فقط اجازه نگارش و ارائه گزارش را دارند.

 

مسئول بنیاد پیشگیری از آسیب های اجتماعی تهران با اشاره به این که کودک آزاری یک معضل ریشه دار و بنیادین است، اذعان داشت: در سال های گذشته موضوع کودک آزاری هیچ گاه مورد بررسی ریشه ای قرار نگرفته است. در حالی که تمامی اقدامات این حوزه محدود به مقابله و مبارزه بوده است.

 

وی افزود: اگر پیشگیری و ایرادیابی اجتماعی در اولویت امور کشور قرار بگیرد، یک آسیب توان رشد و گسترش نخواهد داشت.

انتهای پیام/

خواندن 10916 دفعه
این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)

 

مقالات علمی

 • مضرات الکل بر مغز و بدن انسان چیست؟

  شاید تا الان از رسانه­‌ها یا دوستان شنیده باشید که الکل به مغز ما آسیب می‌رساند، اما چطور؟ لازمه دانستن این موضوع، شناختن کارهای مغز است، مغز مرکز کنترل و فرماندهی بدن است و خیلی از کارهای بدن به دستور آن انجام می شود (ضربان قلب ، گریه کردن، خندیدن،…
 • چگونه از خشم خود استفاده کنیم؟

  در تربیت کودک خشم والدین هم سهمی برای خودش دارد. در واقع اگر والدین نتوانند در لحظاتی معین خشمگین بشوند نشان خواهند داد که نسبت به کودکشان بی‌تفاوت هستند. کودکان نمی‌توانند در برابر طغیان‌های خشم که همراه با بی احترامی (داد زدن، فحش دادن، تحقیر و سرزنش کودک جلوی دیگران)…
 • بخل یا حسادت و بررسی انواع مختلف آن

  آیا بخل می‌تواند یک احساس مثبت باشد؟ به نظر شما آیا حسادت می‌تواند روی دیگری نیز اثر داشته باشد و به جای ویران کردن خود و اطرافیان در حقیقت بتواند در انجام امور به ما کمک کند؟ با یک مثال شروع می‌کنیم: شما برای مدتی نسبتا طولاتی دلتان را برای…
 • نوجوان خشمگین و روش های برقراری ارتباط با او

  در دنیای امروز راه حل های متفاوتی برای حل مشکلات مختلف وجود دارد، مهمترین آنها ارتباط برقرار کردن با فرد مقابل است. صحبت کردن درباره پیشنهادات؛ صحبت کردن درباره نظرات و… که از طریق این ارتباط و بیان کردن مشکلات، خیلی از آن ها به سادگی حل می شود. اما…
 • چگونه به بچه‌ها آموزش دهیم مهربان و محکم باشند؟

  نگرانی درباره اعتیاد به دارو ، روی آوردن به مشروبات الکلی، رانندگی در حالت خواب آلودگی، سیگار کشیدن، نگرانی درباره موفقیت در مدرسه و ورزش‌های لازم برای سلامتی، فراهم کردن خانه و هزینه مناسب، توجه به نمرات و عملکردها و… واقعا لیست نگرانی‌های والدین درباره فرزندانشان می‌تواند به کره ماه…

دریافت روزنامه های روز

پیام بنیانگذار بنیاد

برای ساختارشکنی در راستای کاهش آسیب آمده ایم!

مصطفی راستینه هر اجتماع انساني، فرهنگ خاصي دارد که مي‏توان...