Highlighter
مقام معظم رهبری: مهمترین راه پیشگیری از آسیب های اجتماعی ورود از منظر دین است.
حضرت امام خمینی (قدس السره): امروز اسلام به شما محتاج است، قرآن کریم محتاج به شماست، خودتان را اصلاح کنید.
حضرت امام خمینی (قدس السره): من گمان میکنم که آن چیزی که به اسلام بیشتر از همه چیز ضرر زده است، عدم تربیت صحیح است.

آخرین اخبار

حرکات اصلاحی
ارسال گزارش
خبرنگار افتخاری

ProJoom Multi Rotator: No banners detected!

بیشترین فعالیت سمن‌ها در حوزه کاهش آسیب‌های اجتماعی است

یکشنبه, 02 دی 1397 ساعت 13:51 اندازه قلم کاهش اندازه قلم کاهش اندازه قلم افزایش اندازه قلم افزایش اندازه قلم

معاون مشارکت‌های اجتماعی سازمان امور اجتماعی کشور گفت: بیشترین فعالیت سازمان‌های مردم نهاد در حوزه اجتماعی در حیطه کاهش آسیب اجتماعی بوده و بر همین اساس است که سازمان‌های مردم نهاد و خیریه‌ها و مؤسسات شکل گرفته است.

تهران-خبرنگار آسیب نیوز، کمال اکبری در جمع خبرنگاران و در حاشیه نشست دفاتر امور اجتماعی و فرهنگی استانداری‌های سراسر کشور، اظهار کرد: در رویکرد امسال در مورد آسیب‌های اجتماعی تعدادی از سازمان‌های مردم نهاد در حیطه تحکیم خانواده‌ و افزایش ازدواج شکل گرفته است.

معاون مشارکت‌های اجتماعی سازمان امور اجتماعی کشور با اشاره به اینکه در این زمینه فعالیت‌های متنوعی انجام می‌شود، خاطرنشان کرد: تعدادی از این سازمان‌ها در بحث مشاوره برای ازدواج و یا آسیب‌های طلاق و بعد از جدایی فعالیت می‌کنند و تعدادی نیز در زمینه تهیه جهیزیه برای خانواده‌های نیازمند فعالیت می‌کنند.

 

وی در ادامه گفت: مشارکت اجتماعی از عناصر توسعه پایدار محسوب می‌شود و همواره مورد توجه مقام معظم رهبری و مسئولان عالی رتبه نظام است.

 

اکبری ادامه‌ داد: انقلاب اسلامی که در آستانه چهلمین سالگرد آن نیز هستیم بر اساس مشارکت های اجتماعی شکل گرفت و پیروز شد.

 

معاون مشارکت‌های اجتماعی سازمان امور اجتماعی کشور در ادامه و با اشاره به اینکه سازمان امور اجتماعی نیز بر اساس مشارکت های اجتماعی تاسیس شد، گفت: سال گذشته تلاش شد که معاونت مشارکت های اجتماعی در استان‌ها راه‌اندازی شود و در استان‌ها سازمان‌های مردم نهاد، تشکل‌ها و موسسات ذیل این معاونت فعالیت می‌کنند.

 

به گفته وی، این معاونت در بیشتر استان‌ها راه‌اندازی شده است که ساز و کار آن جلب مشارکت اجتماعی و سازماندهی مشارکت های اجتماعی و کنترل آسیب ها و افزایش نشاط اجتماعی است.

 

اکبری در بخش دیگری از صحبت‌های خود، اضافه کرد: در حال‌ حاضر 20 هزار سازمان مردم نهاد داریم که مجوزهای لازم را از طریق وزارت کشور به استانداری ها در سطح ملی، فراملی و شهرستانها دریافت کرده‌اند و در این زمینه  فعالیت می‌کنند.

 

وی با اشاره به اینکه کارگروه مشارکت اجتماعی در سازمان اجتماعی شکل گرفته است، یادآور شد: سازمان‌های مردم نهاد در ذیل این کارگروه قرار دارند.

 

معاون مشارکت های اجتماعی سازمان امور اجتماعی کشور در پایان درباره نقش آفرینی سازمان‌های مردم نهاد نیز خاطر نشان کرد: بارزترین نقش آفرینی سازمان‌های مردم نهاد در مواقع بحرانی مانند زلزله است که می‌توانند کمک های مردمی را سازماندهی کرده و در این خصوص فعالیت کنند.

 

خواندن 1441 دفعه
این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)

 

مقالات علمی

 • مضرات الکل بر مغز و بدن انسان چیست؟

  شاید تا الان از رسانه­‌ها یا دوستان شنیده باشید که الکل به مغز ما آسیب می‌رساند، اما چطور؟ لازمه دانستن این موضوع، شناختن کارهای مغز است، مغز مرکز کنترل و فرماندهی بدن است و خیلی از کارهای بدن به دستور آن انجام می شود (ضربان قلب ، گریه کردن، خندیدن،…
 • چگونه از خشم خود استفاده کنیم؟

  در تربیت کودک خشم والدین هم سهمی برای خودش دارد. در واقع اگر والدین نتوانند در لحظاتی معین خشمگین بشوند نشان خواهند داد که نسبت به کودکشان بی‌تفاوت هستند. کودکان نمی‌توانند در برابر طغیان‌های خشم که همراه با بی احترامی (داد زدن، فحش دادن، تحقیر و سرزنش کودک جلوی دیگران)…
 • بخل یا حسادت و بررسی انواع مختلف آن

  آیا بخل می‌تواند یک احساس مثبت باشد؟ به نظر شما آیا حسادت می‌تواند روی دیگری نیز اثر داشته باشد و به جای ویران کردن خود و اطرافیان در حقیقت بتواند در انجام امور به ما کمک کند؟ با یک مثال شروع می‌کنیم: شما برای مدتی نسبتا طولاتی دلتان را برای…
 • نوجوان خشمگین و روش های برقراری ارتباط با او

  در دنیای امروز راه حل های متفاوتی برای حل مشکلات مختلف وجود دارد، مهمترین آنها ارتباط برقرار کردن با فرد مقابل است. صحبت کردن درباره پیشنهادات؛ صحبت کردن درباره نظرات و… که از طریق این ارتباط و بیان کردن مشکلات، خیلی از آن ها به سادگی حل می شود. اما…
 • چگونه به بچه‌ها آموزش دهیم مهربان و محکم باشند؟

  نگرانی درباره اعتیاد به دارو ، روی آوردن به مشروبات الکلی، رانندگی در حالت خواب آلودگی، سیگار کشیدن، نگرانی درباره موفقیت در مدرسه و ورزش‌های لازم برای سلامتی، فراهم کردن خانه و هزینه مناسب، توجه به نمرات و عملکردها و… واقعا لیست نگرانی‌های والدین درباره فرزندانشان می‌تواند به کره ماه…

دریافت روزنامه های روز

پیام بنیانگذار بنیاد

برای ساختارشکنی در راستای کاهش آسیب آمده ایم!

مصطفی راستینه هر اجتماع انساني، فرهنگ خاصي دارد که مي‏توان...