Highlighter
مقام معظم رهبری: مهمترین راه پیشگیری از آسیب های اجتماعی ورود از منظر دین است.
حضرت امام خمینی (قدس السره): امروز اسلام به شما محتاج است، قرآن کریم محتاج به شماست، خودتان را اصلاح کنید.
حضرت امام خمینی (قدس السره): من گمان میکنم که آن چیزی که به اسلام بیشتر از همه چیز ضرر زده است، عدم تربیت صحیح است.

آخرین اخبار

حرکات اصلاحی
ارسال گزارش
خبرنگار افتخاری

ProJoom Multi Rotator: No banners detected!

نتایج آسیب شناسی روانی دختران دانش‌آموز هشدار دهنده است

پنج شنبه, 25 مرداد 1397 ساعت 17:03 اندازه قلم کاهش اندازه قلم کاهش اندازه قلم افزایش اندازه قلم افزایش اندازه قلم

تهران - خبرنگار آسیب نیوز : به گفته مدیرکل برنامه‌ریزی معاونت امور زنان و خانواده ریاست جمهوری نتایج طرح آسیب شناسی روانی دختران دوم متوسطه در کشور هشدار دهنده بوده و در این زمینه نتایج خوبی واصل نشده است . 

به گزارش ایسنا منطقه فارس، اطهره نژادی پنج‌شنبه 25 مرداد در سومین جلسه کارگروه تخصصی بانوان و خانواده استانداری فارس با تاکید بر اینکه باید از تمام ظرفیت‌های نیروی انسانی در طرح توان افزایی و ارتقای تاب‌آوری اجتماعی استفاده شود، گفت: دستگاه‌ها باید در حوزه وظایف تخصصی خود علاوه بر برنامه‌ریزی عمومی به نیازهای خاص مخاطب توجه ویژه‌ای داشته باشند . 

وی افزود: در رابطه با تاب‌آوری اجتماعی با بررسی‌های متعدد از میزان آسیبب‌های مردمی در این زمینه متوجه شدیم که مردم کم تاب‌آوری اجتماعی را تمرین کرده‌اند . 

مدیرکل برنامه‌ریزی معاونت امور زنان و خانواده ریاست جمهوری با تاکید بر این نکته که مردم باید یاد بگیرند تاب‌آور باشند و تاب‌آوری صرفا به معنای تحمل همه چیز و هر شرایطی نیست، ظرفیت جذب، تطبیق و گذار را از سه عنصر اصلی در طرح تاب‌آوری عنوان کرد . 

نژادی ادامه داد: باید یاد بگیریم در مقابل هر مسئله‌ای دچار اختلال نشویم، صبور باشیم و تحمل کنیم و اگر فشارهای فردی و خانوادگی پیش آمد ظرفیت تطبیق و گفت‌وگو را پیش بگیریم تا به نتیجه برسیم . 

وی همچنین یادآورشد که رصد و پایش امور مربوط به زنان و خانواده در دستگاه‌های اجرایی از مهمترین فعالیت‌های حوزه معاونت زنان رئیس جمهوری محسوب می‌شود . 

مدیرکل بانوان و امور خانواده استانداری فارس نیز در ادامه این جلسه با بیان اینکه سه سال متوالی است که طرح تاب‌آوری اجتماعی در استان در حال اجرا است، گفت: در مرحله اول اجرای این طرح، یک دوره آموزشی سه روزه برای 40 نفر از مشاورین خیریه‌ها، مراکز مشاور دولتی و خصوصی برگزار شد . 

سیده معصومه دستغیب با بیان اینکه در حال حاضر بسیاری از سازمان‌ها در اجرای این طرح ورود کرده‌اند، افزود: این طرح در بعضی از دانشگاه‌ها مانند دانشگاه فرهنگیان در حال اجرا است . 

وی خاطرنشان کرد: به دلیل استقبال بالا از اجرای این طرح توسط دستگاه‌های اجرایی، بخش خصوصی و دیگر نهادها، تفاهم‌نامه‌ای جهت پیشبرد و تحقق اهداف طرح تاب‌آوری اجتماعی در استان منعقد خواهد شد . 

مدیرکل بانوان و امور خانواده استانداری فارس همچنین یادآور شد: از ابتدای امسال تاکنون با همکاری اداره‌کل زندان‌های استان و ستاد دیه موفق به آزادی 14 زن زندانی جرائم غیرعمد فارس شدیم . 

انتهای پیام 

خواندن 678 دفعه
این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)

 

مقالات علمی

 • مضرات الکل بر مغز و بدن انسان چیست؟

  شاید تا الان از رسانه­‌ها یا دوستان شنیده باشید که الکل به مغز ما آسیب می‌رساند، اما چطور؟ لازمه دانستن این موضوع، شناختن کارهای مغز است، مغز مرکز کنترل و فرماندهی بدن است و خیلی از کارهای بدن به دستور آن انجام می شود (ضربان قلب ، گریه کردن، خندیدن،…
 • چگونه از خشم خود استفاده کنیم؟

  در تربیت کودک خشم والدین هم سهمی برای خودش دارد. در واقع اگر والدین نتوانند در لحظاتی معین خشمگین بشوند نشان خواهند داد که نسبت به کودکشان بی‌تفاوت هستند. کودکان نمی‌توانند در برابر طغیان‌های خشم که همراه با بی احترامی (داد زدن، فحش دادن، تحقیر و سرزنش کودک جلوی دیگران)…
 • بخل یا حسادت و بررسی انواع مختلف آن

  آیا بخل می‌تواند یک احساس مثبت باشد؟ به نظر شما آیا حسادت می‌تواند روی دیگری نیز اثر داشته باشد و به جای ویران کردن خود و اطرافیان در حقیقت بتواند در انجام امور به ما کمک کند؟ با یک مثال شروع می‌کنیم: شما برای مدتی نسبتا طولاتی دلتان را برای…
 • نوجوان خشمگین و روش های برقراری ارتباط با او

  در دنیای امروز راه حل های متفاوتی برای حل مشکلات مختلف وجود دارد، مهمترین آنها ارتباط برقرار کردن با فرد مقابل است. صحبت کردن درباره پیشنهادات؛ صحبت کردن درباره نظرات و… که از طریق این ارتباط و بیان کردن مشکلات، خیلی از آن ها به سادگی حل می شود. اما…
 • چگونه به بچه‌ها آموزش دهیم مهربان و محکم باشند؟

  نگرانی درباره اعتیاد به دارو ، روی آوردن به مشروبات الکلی، رانندگی در حالت خواب آلودگی، سیگار کشیدن، نگرانی درباره موفقیت در مدرسه و ورزش‌های لازم برای سلامتی، فراهم کردن خانه و هزینه مناسب، توجه به نمرات و عملکردها و… واقعا لیست نگرانی‌های والدین درباره فرزندانشان می‌تواند به کره ماه…

دریافت روزنامه های روز

پیام بنیانگذار بنیاد

برای ساختارشکنی در راستای کاهش آسیب آمده ایم!

مصطفی راستینه هر اجتماع انساني، فرهنگ خاصي دارد که مي‏توان...