Highlighter
مقام معظم رهبری: مهمترین راه پیشگیری از آسیب های اجتماعی ورود از منظر دین است.
حضرت امام خمینی (قدس السره): امروز اسلام به شما محتاج است، قرآن کریم محتاج به شماست، خودتان را اصلاح کنید.
حضرت امام خمینی (قدس السره): من گمان میکنم که آن چیزی که به اسلام بیشتر از همه چیز ضرر زده است، عدم تربیت صحیح است.

آخرین اخبار

حرکات اصلاحی
ارسال گزارش
خبرنگار افتخاری

ProJoom Multi Rotator: No banners detected!

فعالیت ۸۲ هزار هیأت مذهبی در سطح کشور

شنبه, 24 شهریور 1397 ساعت 11:36 اندازه قلم کاهش اندازه قلم کاهش اندازه قلم افزایش اندازه قلم افزایش اندازه قلم

گروه اجتماعی - مدیرکل پیشگیری‌های مردمی و مشارکت‌های مدنی قوه قضائیه با اشاره به اجتماع عظیم عزاداری‌های محرم گفت: ۸۲ هزار هیأت مذهبی در سطح کشور داریم و ۲۵۰ هزار مبلغ مذهبی به شهرها اعزام شدند که باید از این ظرفیت در زمینه آسیب‌های اجتماعی استفاده شود.

 

تهران-خبرنگار آسیب نیوز : سیدعلی‌اصغر رفاهی، مدیرکل پیشگیری‌های مردمی و مشارکت‌های مدنی قوه قضائیه پنج‌شنبه، ۲۲ شهریور در همایش سران طوایف جنوب و شرق استان کرمان گفت: نکته مورد توجه در این گردهمایی با اصل ۱۵۶ قانون اساسی برابر است که در این اصل پنج بند برای ما مشخص شده و ما علاوه بر این وظایف دیگری هم داریم.

وی افزود: قوه قضاییه و دادگستری دو موضوع مهم را در راس کار خود دارند و این دو موضوع رسیدگی به پرونده‌ها و پیشگیری از آسیب‌های اجتماعی است.

رفاهی تصریح کرد: پیشگیری از آسیب‌های اجتماعی بسیار مهم است که مقام معظم رهبری به صحنه آمدند و ایشان فرمودند: من از شما کار انقلابی جهادی و فوق‌العاده با رویکرد مردمی می‌خواهم و ما باید به خواسته رهبر انقلاب بیشتر از پیش توجه داشته باشیم .

وی اظهارکرد: در بحث پیشگیری از آسیب‌های اجتماعی باید به سمت مردم برویم و هر زمان به سمت مردم رفتیم پیروز شدیم ما در دفاع مقدس از همه اقشار شهید داشتیم در باب زلزله کرمانشاه حرکت‌های مردی عظیمی انجام شد و هنر ما مسئولان باید این باشد که مردم را پای کار بیاوریم.

مدیرکل پیشگیری‌های مردمی و مشارکت‌های مدنی قوه قضائیه ضمن تشکر از تعامل و مشارکت همه سران طوایف و مسئولان قضایی و امنیتی گفت: در بحث پیشگیری معاونت پیشگیری‌های قوه قضاییه ۲۰ برنامه را طراحی کرده است و برای اجرای آن از ظرفیت‌های مردمی در استان‌ها باید استفاده کنیم.

رفاهی افزود: نظام جمهوری اسلامی درخت تنومندی است و امکانات قوی و اقتدار ملی داریم و باید در بحث جرائم و آسیب‌های اجتماعی دغدغه داشته باشیم.

وی با اشاره به اجتماع عظیم عزاداری‌های محرم تصریح کرد: ۸۲ هزار هیأت مذهبی در سطح کشور داریم و ۲۵۰ هزار مبلغ مذهبی به شهرها و استان‌ها اعزام شدند که باید از این ظرفیت در زمینه آسیب‌های اجتماعی استفاده شود.

رفاهی گفت: اعتیاد، طلاق و حاشیه‌نشینی از آسیب‌های اجتماعی به‌شمار می‌آیند و ما باید برای حل این مشکلات تلاش و همکاری بیشتری داشته باشیم و از ظرفیت مردمی استفاده کنیم.

وی افزود: افرادی که می‌توانند به عنوان میانجی باشند شناسایی شوند و اسامی به اداره کل مردمی اعلام شود و به آنها در این زمینه آموزش داده می‌شود و فعالیت سران طوایف برای فرهنگ‌سازی، مستندسازی شود.

مدیرکل پیشگیری‌های مردمی و مشارکت‌های مدنی قوه قضائیه تأکید کرد: در شهرستان‌ها سامانه سجام مهم‌ترین برنامه سامانه جامع اطلاعات مردمی است و با این سامانه مردم در سریع‌ترین زمان ممکن مهمترین موضوعات را به ما اطلاع داده و ما به اطلاع مسئولان شهرستان‌ها می‌رسانیم .

منبع:ایکنا

انتهای پیام

خواندن 1630 دفعه
این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)

 

مقالات علمی

 • مضرات الکل بر مغز و بدن انسان چیست؟

  شاید تا الان از رسانه­‌ها یا دوستان شنیده باشید که الکل به مغز ما آسیب می‌رساند، اما چطور؟ لازمه دانستن این موضوع، شناختن کارهای مغز است، مغز مرکز کنترل و فرماندهی بدن است و خیلی از کارهای بدن به دستور آن انجام می شود (ضربان قلب ، گریه کردن، خندیدن،…
 • چگونه از خشم خود استفاده کنیم؟

  در تربیت کودک خشم والدین هم سهمی برای خودش دارد. در واقع اگر والدین نتوانند در لحظاتی معین خشمگین بشوند نشان خواهند داد که نسبت به کودکشان بی‌تفاوت هستند. کودکان نمی‌توانند در برابر طغیان‌های خشم که همراه با بی احترامی (داد زدن، فحش دادن، تحقیر و سرزنش کودک جلوی دیگران)…
 • بخل یا حسادت و بررسی انواع مختلف آن

  آیا بخل می‌تواند یک احساس مثبت باشد؟ به نظر شما آیا حسادت می‌تواند روی دیگری نیز اثر داشته باشد و به جای ویران کردن خود و اطرافیان در حقیقت بتواند در انجام امور به ما کمک کند؟ با یک مثال شروع می‌کنیم: شما برای مدتی نسبتا طولاتی دلتان را برای…
 • نوجوان خشمگین و روش های برقراری ارتباط با او

  در دنیای امروز راه حل های متفاوتی برای حل مشکلات مختلف وجود دارد، مهمترین آنها ارتباط برقرار کردن با فرد مقابل است. صحبت کردن درباره پیشنهادات؛ صحبت کردن درباره نظرات و… که از طریق این ارتباط و بیان کردن مشکلات، خیلی از آن ها به سادگی حل می شود. اما…
 • چگونه به بچه‌ها آموزش دهیم مهربان و محکم باشند؟

  نگرانی درباره اعتیاد به دارو ، روی آوردن به مشروبات الکلی، رانندگی در حالت خواب آلودگی، سیگار کشیدن، نگرانی درباره موفقیت در مدرسه و ورزش‌های لازم برای سلامتی، فراهم کردن خانه و هزینه مناسب، توجه به نمرات و عملکردها و… واقعا لیست نگرانی‌های والدین درباره فرزندانشان می‌تواند به کره ماه…

دریافت روزنامه های روز

پیام بنیانگذار بنیاد

برای ساختارشکنی در راستای کاهش آسیب آمده ایم!

مصطفی راستینه هر اجتماع انساني، فرهنگ خاصي دارد که مي‏توان...