Highlighter
مقام معظم رهبری: مهمترین راه پیشگیری از آسیب های اجتماعی ورود از منظر دین است.
حضرت امام خمینی (قدس السره): امروز اسلام به شما محتاج است، قرآن کریم محتاج به شماست، خودتان را اصلاح کنید.
حضرت امام خمینی (قدس السره): من گمان میکنم که آن چیزی که به اسلام بیشتر از همه چیز ضرر زده است، عدم تربیت صحیح است.

آخرین اخبار

حرکات اصلاحی
ارسال گزارش
خبرنگار افتخاری

ProJoom Multi Rotator: No banners detected!

تحقق ۲۰ درصد اشتغال کشور توسط کمیته امداد

پنج شنبه, 25 مرداد 1397 ساعت 17:25 اندازه قلم کاهش اندازه قلم کاهش اندازه قلم افزایش اندازه قلم افزایش اندازه قلم

قائم مقام کمیته امداد امام خمینی(ره) کشور گفت: کمیته امداد در انجام وظایف و تکالیف خود افزون بر ۲۰ درصد اشتغال کشور را انجام داده و شاخص‌های سال ۹۵ و ۹۶ موید همین مطلب است.

 

تهران - خبرنگار آسیب نیوز، برقعی ظهر پنجشنبه ۲۵ مرداد در جشن خودکفایی و توانمندی کارآفرینان و مجریان طرح های اشتغال و خودکفایی کمیته امداد امام خمینی(ره) استان همدان، اظهار کرد: برگزاری چنین جشنهایی نشان میدهد که مشکلات و سختیها در برابر عزم و اراده انسانها سرتعظیم فرود می آورد. برگزاری چنین جلساتی برای ما و خدمتگزاران کمیته امداد و بقیه مسئولان کشور پر از درس است.

 

وی عنوان کرد: فرابگیریم که ارادههای متبلور شده و غلبه یافته بر آسیبهای و مشکلات درونی، مشکلات اجتماعی و خانوادههای در معرض آسیب، همه قابل علاج خواهند بود اگر در کار اراده و تلاش وجود داشته باشد.

 

برقعی گریزی به آمار و گزارشات مسئولان درباره اشتغال زایی در همدان زد و اظهار کرد: ایجاد ۳۸۱۵ شغل در همدان نشان از آن است که اگر اراده تزلزل ناپذیر برای مقابله با مشکل اشتغال باشد، با چنین سرانهای قابل معالجه خواهد بود.

 

وی تاکید کرد: اگر افزایش تولید داخلی ضرورتی انکارناپذیر بوده و اگر بیکاری اصلیترین صورت مساله کشور باشد، این اتفاقی که امروز در همدان رخ داده، نشان می دهد که امکان غلبه بر مشکل بزرگ وجود دارد.

 

وی تصریح کرد: کمیته امداد دستگاه اصلی ایجاد شغل در کشور نیست اما با تعریف صورت مساله برای توانمندی خانواده بزرگ خود، احساس تکلیف کرده و اشتغالزایی کرده است.

 

قائم مقام کمیته امداد کشور خاطرنشان کرد: بنا به فرموده استاندار همدان افزون بر ۱۹ هزار عنوان شغل در این استان ایجاد شده که از این تعداد، ۳۸۰۰ شغل توسط کمیته امداد محقق شده و این معادل ۲۰ درصد مشاغل ایجاد شده است.

 

وی عنوان کرد: اگر سازمان و نهادی که مسئولیت اصلی در حوزه اشتغال ندارد، بتواند با اراده مردم ۲۰ درصد اشتغال کشور را ایجاد کند، پس مشکل اشتغال قابل حل خواهد بود.

 

برقعی تحقق این میزان اشتغال را حاصل تلاش و حمایتهای دسته جمعی کارکنان و دستگاههای زیربط عنوان و اظهار کرد: کمیته امداد به عنوان پیگیر امور و استاندار، فرماندار، نماینده های مجلس، بانک ها و فنی و حرفه ای به عنوان همکاران مشارکت کننده در این امر هستند.

 

وی بااشاره به برنامه ششم امداد، بیان کرد: یکی از موضوعاتی که در عرصه مشارکتهای مردمی در دستور کار ما قرار دارد این است که در سالهای باقیمانده طرح ششم امداد، ساماندهی و فعال کردن خیرین اشتغال در استانها است.

 

قائم مقام کمیته امداد کشور تاکید کرد: خیرین باید بدانند که ایجاد بسترهای لازم و کافی برای ایجاد اشتغال برای مددجویان کمیته امداد همانند تهیه جهیزیه و سایر خدمات است.

 

وی یادآو شد: استان همدان به لحاظ داشتن خیرین خوشنام جزء مستعدترین استانها برای ایجاد ظرفیت ورود خیرین در حوزه اشتغال است.

منبع:سادس

انتهای پیام

خواندن 2807 دفعه
این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)

 

مقالات علمی

 • مضرات الکل بر مغز و بدن انسان چیست؟

  شاید تا الان از رسانه­‌ها یا دوستان شنیده باشید که الکل به مغز ما آسیب می‌رساند، اما چطور؟ لازمه دانستن این موضوع، شناختن کارهای مغز است، مغز مرکز کنترل و فرماندهی بدن است و خیلی از کارهای بدن به دستور آن انجام می شود (ضربان قلب ، گریه کردن، خندیدن،…
 • چگونه از خشم خود استفاده کنیم؟

  در تربیت کودک خشم والدین هم سهمی برای خودش دارد. در واقع اگر والدین نتوانند در لحظاتی معین خشمگین بشوند نشان خواهند داد که نسبت به کودکشان بی‌تفاوت هستند. کودکان نمی‌توانند در برابر طغیان‌های خشم که همراه با بی احترامی (داد زدن، فحش دادن، تحقیر و سرزنش کودک جلوی دیگران)…
 • بخل یا حسادت و بررسی انواع مختلف آن

  آیا بخل می‌تواند یک احساس مثبت باشد؟ به نظر شما آیا حسادت می‌تواند روی دیگری نیز اثر داشته باشد و به جای ویران کردن خود و اطرافیان در حقیقت بتواند در انجام امور به ما کمک کند؟ با یک مثال شروع می‌کنیم: شما برای مدتی نسبتا طولاتی دلتان را برای…
 • نوجوان خشمگین و روش های برقراری ارتباط با او

  در دنیای امروز راه حل های متفاوتی برای حل مشکلات مختلف وجود دارد، مهمترین آنها ارتباط برقرار کردن با فرد مقابل است. صحبت کردن درباره پیشنهادات؛ صحبت کردن درباره نظرات و… که از طریق این ارتباط و بیان کردن مشکلات، خیلی از آن ها به سادگی حل می شود. اما…
 • چگونه به بچه‌ها آموزش دهیم مهربان و محکم باشند؟

  نگرانی درباره اعتیاد به دارو ، روی آوردن به مشروبات الکلی، رانندگی در حالت خواب آلودگی، سیگار کشیدن، نگرانی درباره موفقیت در مدرسه و ورزش‌های لازم برای سلامتی، فراهم کردن خانه و هزینه مناسب، توجه به نمرات و عملکردها و… واقعا لیست نگرانی‌های والدین درباره فرزندانشان می‌تواند به کره ماه…

دریافت روزنامه های روز

پیام بنیانگذار بنیاد

برای ساختارشکنی در راستای کاهش آسیب آمده ایم!

مصطفی راستینه هر اجتماع انساني، فرهنگ خاصي دارد که مي‏توان...