Highlighter
مقام معظم رهبری: مهمترین راه پیشگیری از آسیب های اجتماعی ورود از منظر دین است.
حضرت امام خمینی (قدس السره): امروز اسلام به شما محتاج است، قرآن کریم محتاج به شماست، خودتان را اصلاح کنید.
حضرت امام خمینی (قدس السره): من گمان میکنم که آن چیزی که به اسلام بیشتر از همه چیز ضرر زده است، عدم تربیت صحیح است.

آخرین اخبار

حرکات اصلاحی
ارسال گزارش
خبرنگار افتخاری

ProJoom Multi Rotator: No banners detected!

حمل موادمخدر مانع اعزام 18 زائر به حج 97/ پودر کردن و جاسازی داروها توسط حجاج مشکل اصلی فرودگاه‌ها

یکشنبه, 07 مرداد 1397 ساعت 18:01 اندازه قلم کاهش اندازه قلم کاهش اندازه قلم افزایش اندازه قلم افزایش اندازه قلم

رئیس پلیس فرودگاه‌های کشور گفت: تا امروز از خروج ۱۸ زائر( ۱۱ مرد و ۷ زن) به دلیل حمل موادمخدر جلوگیری شده است.

 تهران-خبرنگارآسیب نیوزسردار حسن مهری رئیس پلیس فرودگاه‌های کشور در نشست خبری که امروز (یکشنبه) برگزار شد، در رابطه با اقدامات پلیس در زمان موسم حج 97اظهار کرد: ما اعزام زائران را از ۱۹ فرودگاه آغاز کردیم. بر این اساس، ۸۵ هزار زائر و ۱۰ هزار عوامل اجرایی به حج اعزام می‌شوند.

وی با بیان اینکه جهت تکریم حجاج کلاس‌های تعالی زائران را برای آموزش کارکنان خود در ۳۰ فرودگاه برگزار کردیم، افزود: همچنین کلاس‌های کنترل خشم و استرس را برای ۲۹۹ نفر و کلاس آموزشی استفاده از دستگاه‌های ایکس ری نیز برگزار شد.

رئیس پلیس فرودگاه‌های کشور گفت: اعتقاد داریم که کشور ما در صف اول مبارزه با مواد مخدر است و باید اجازه ندهیم که زائران ما به دلیل حمل موادمخدر و یا دارو‌های ممنوعه در کشور عربستان به زندان بیفتند، به همین دلیل با کشور عربستان مذاکره کردیم و سال گذشته ۲۹۰ قلم کالا را ممنوعه اعلام کردند، امسال نیز ۱۰ قلم دارو را به عنوان داروی ممنوعه اعلام کرده‌اند.

سردار مهری افزود: یکی از مشکلات امسال ما در فرودگاه‌ها این بود که زائران برخی از دارو‌ها را که ممنوعه هم نبودند، پودر و جاسازی کردند که چون ما امکان آزمایش این دارو‌ها را در فرودگاه نداریم، اجازه خروج این دارو‌ها را به زائران نمی‌دهیم.

وی تصریح کرد: صرف به همراه داشتن دارو‌های ممنوعه مانع اعزام زائران نمی‌شود، اما حمل موادمخدر صنعتی و سنتی مانع می‌شود و تا امروز از خروج ۱۸ زائر ( ۱۱ مرد و ۷ زن) به دلیل حمل موادمخدر جلوگیری شده است.

سردار مهری گفت: کشور عربستان حمل ۱۰ قلم دارو از جمله آمپول پتیدین ۵۰ و ۱۰۰ میلی گرم، آمپول مورفین ۱۰ میلی گرم، قرص متادون ۵ و ۱۰ میلی گرم، شربت متادون، قرص هیدرومرفین، قرص متیل فنیدات هیدروکلرید، شربت اکسپکتورانت کدئین و قرص استامینوفن کدئین را ممنوع اعلام کرده است، همچنین حمل مایعات اسیدی و ترشیجات و سرکه و حمل چاقو و گاز فندک و مواد اشتعال زا نیز ممنوع است.

وی تاکید کرد: زائران نیازی به حمل دارو به کشور عربستان ندارد و سازمان حج و زیارت حدود ۵۰ تن از دارو‌های مورد نیاز زائران را به کشور عربستان منتقل کرده است.

سردار مهری گفت: با دستور دادستان کل کشور به دادستان های مراکز استان ها در تمام فرودگاه‌هایی که اعزام زائران انجام می‌شود، قاضی کشیک مستقر شده است.

وی افزود: برخی زائران به حمل مقادیر کمی موادمخدر اقدام می‌کنند که اگر با نظر کمیسیون پزشکی قانونی تشخیص داده شود که زائر می‌تواند به مدت یک ماه بدون مواد سپری کند، این زائر به عربستان اعزام می‌شود، در غیر این صورت از اعزام زائر جلوگیری می‌شود.

20 مردادماه آخرین پرواز اعزام زائران انجام می‌شود

رئیس پلیس فرودگاه‌های کشور با بیان اینکه تا امروز ۲۱ هزار و ۲۱۵ زائر به کشور عربستان منتقل شده‌اند، گفت: بیشترین اعزام زائران از فرودگاه امام خمینی (ره) انجام می‌شود و اعزام زائران از فرودگاه‌های بوشهر، زنجان به اتمام رسیده است و آخرین پرواز زائران ۲۰ مرداد ماه از فرودگاه‌های امام خمینی (ره) و گرگان انجام می‌شود.

وی گفت: زائران از حمل مواد غذایی هم به کشور عربستان خودداری کنند، زیرا سازمان حج تمام مایحتاج زائران را در کشور عربستان فراهم کرده است و نیازی به حمل موادغذایی ندارند.

رئیس پلیس فرودگاه‌های کشور بیان کرد: بعضا مشاهده می‌شود برخی زائران در داخل انجیر و پسته با سرنگ شربت متادون تزریق می‌کنند که ماموران ما در فرودگاه‌ها به راحتی می‌توانند این موارد را تشخیص دهند.

سردار مهری با بیان اینکه تا امروز برخورد عوامل اجرایی کشور عربستان با زائران ما خوب بوده است، گفت: تا امروز هیچ بازداشتی در کشور عربستان نداشتیم.

وی گفت: زائران کارت‌های شناسایی و پول‌های خود را دست افراد دیگر ندهند و میزان زیادی پول هم در چمدان‌های خود نگهداری نکنند.

رئیس پلیس فرودگاه‌های کشور با تاکید بر اینکه زائران در کشور عربستان از بازار گردی و خرید خودداری کنند، گفت: زائران می‌توانند ۵ هزار دلار با خود حمل کنند، اما نیازی به این مقدار پول هم ندارند، زیرا سازمان حج تمام امکانات زائران را فراهم کرده است و زائران نیاز به پول زیادی ندارند.

سردار مهری در رابطه با تاخیر پرواز‌ها در فرودگاه زنجان گفت: علت تاخیر ۱۰ ساعته ۲ پرواز در فرودگاه زنجان، دیر رسیدن هواپیما‌های سعودی بود.

منبع:باشگاه خبر نگارآسیب نیوز

انتهای پیام/

 

خواندن 759 دفعه
این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)

 

مقالات علمی

 • مضرات الکل بر مغز و بدن انسان چیست؟

  شاید تا الان از رسانه­‌ها یا دوستان شنیده باشید که الکل به مغز ما آسیب می‌رساند، اما چطور؟ لازمه دانستن این موضوع، شناختن کارهای مغز است، مغز مرکز کنترل و فرماندهی بدن است و خیلی از کارهای بدن به دستور آن انجام می شود (ضربان قلب ، گریه کردن، خندیدن،…
 • چگونه از خشم خود استفاده کنیم؟

  در تربیت کودک خشم والدین هم سهمی برای خودش دارد. در واقع اگر والدین نتوانند در لحظاتی معین خشمگین بشوند نشان خواهند داد که نسبت به کودکشان بی‌تفاوت هستند. کودکان نمی‌توانند در برابر طغیان‌های خشم که همراه با بی احترامی (داد زدن، فحش دادن، تحقیر و سرزنش کودک جلوی دیگران)…
 • بخل یا حسادت و بررسی انواع مختلف آن

  آیا بخل می‌تواند یک احساس مثبت باشد؟ به نظر شما آیا حسادت می‌تواند روی دیگری نیز اثر داشته باشد و به جای ویران کردن خود و اطرافیان در حقیقت بتواند در انجام امور به ما کمک کند؟ با یک مثال شروع می‌کنیم: شما برای مدتی نسبتا طولاتی دلتان را برای…
 • نوجوان خشمگین و روش های برقراری ارتباط با او

  در دنیای امروز راه حل های متفاوتی برای حل مشکلات مختلف وجود دارد، مهمترین آنها ارتباط برقرار کردن با فرد مقابل است. صحبت کردن درباره پیشنهادات؛ صحبت کردن درباره نظرات و… که از طریق این ارتباط و بیان کردن مشکلات، خیلی از آن ها به سادگی حل می شود. اما…
 • چگونه به بچه‌ها آموزش دهیم مهربان و محکم باشند؟

  نگرانی درباره اعتیاد به دارو ، روی آوردن به مشروبات الکلی، رانندگی در حالت خواب آلودگی، سیگار کشیدن، نگرانی درباره موفقیت در مدرسه و ورزش‌های لازم برای سلامتی، فراهم کردن خانه و هزینه مناسب، توجه به نمرات و عملکردها و… واقعا لیست نگرانی‌های والدین درباره فرزندانشان می‌تواند به کره ماه…

دریافت روزنامه های روز

پیام بنیانگذار بنیاد

برای ساختارشکنی در راستای کاهش آسیب آمده ایم!

مصطفی راستینه هر اجتماع انساني، فرهنگ خاصي دارد که مي‏توان...