Highlighter
مقام معظم رهبری: مهمترین راه پیشگیری از آسیب های اجتماعی ورود از منظر دین است.
حضرت امام خمینی (قدس السره): امروز اسلام به شما محتاج است، قرآن کریم محتاج به شماست، خودتان را اصلاح کنید.
حضرت امام خمینی (قدس السره): من گمان میکنم که آن چیزی که به اسلام بیشتر از همه چیز ضرر زده است، عدم تربیت صحیح است.

آخرین اخبار

حرکات اصلاحی
ارسال گزارش
خبرنگار افتخاری

ProJoom Multi Rotator: No banners detected!

دستگیری 198 تن از اراذل و اوباش در 24 ساعت گذشته

دوشنبه, 10 ارديبهشت 1397 ساعت 15:35 اندازه قلم کاهش اندازه قلم کاهش اندازه قلم افزایش اندازه قلم افزایش اندازه قلم

رئیس پلیس پایتخت با اشاره به اجرای مرحله جدید طرح ارتقای امنیت اجتماعی، گفت: با تلاش ماموران پلیس امنیت عمومی در 24 ساعت گذشته 198 تن از اراذل و اوباش شناسایی دستگیر شدند.

تهران-خبرنگار آسیب نیوز:سردار حسین رحیمی در جمع خبرنگاران اظهار کرد: در ادامه اجرای سلسله عملیات‌های طرح ارتقای امنیت اجتماعی، در 24 ساعت گذشته ماموران پلیس امنیت عمومی تهران بزرگ با انجام کارهای اطلاعاتی و اجرای 118 عملیات در محله‌های جرم خیز تهران، از جمله قهوه خانه‌ها، باشگاه‌های بدنسازی و پارک‌ها، موفق به شناسایی و دستگیری 198 تن از اراذل و اوباش سابقه‌دار شدند.

وی با اشاره به اینکه شناسایی این متهمان با تماس شهروندان صورت گرفته، افزود: متهمان دستگیر شده در این طرح به جرم ایجاد مزاحمت برای نوامیس، چاقوکشی، زورگیری، تخریب، قاچاق مواد مخدر و ... دستگیر شده‌اند.

وی با اشاره به اینکه 30 تن از افراد دستگیر شده جزو اراذل و اوباش سطح یک و 2 هستند، تصریح کرد: این 30 تن‌، علی‌رغم هشدارهای پلیس، مرتکب جرم شده و قوانین را نقض کرده‌اند.

رئیس پلیس پایتخت در ادامه به کشفیات این طرح اشاره و اظهار کرد: در طرح مذکور ، مقادیر زیادی سلاح گرم و سرد، 20 هزار قلم داروی تقلبی نیروزا و مقادیر متنابهی مواد مخدر و... کشف شده است.

سردار رحیمی، با تاکید بر اینکه طرح برقراری نظم و امنیت اجتماعی و خصوصا برخورد با اراذل و اوباش به صورت مستمر در سال جاری نیز ادامه خواهد داشت، گفت: پلیس برابر مخلان نظم اجتماعی و برهم زنندگان آرامش شهروندان با اقتدار و قدرت ایستاده و با همکاری شهروندان و رصد اطلاعاتی با آنها در چارچوب قانون برخورد خواهد کرد.

وی در بخشی از سخنان خود، با اشاره به اینکه برخی افراد دستگیر شده در طرح‌های امنیت اجتماعی پس از گذراندن دوره محکومیت خود مجددا به سراغ اقدامات مجرمانه می‌روند، گفت: خیلی از این افراد نیز پس از ارشاد و توجیه پلیس تعهد داده و به جامعه بازگشته‌اند.

فرمانده انتظامی تهران بزرگ، به سایر مجرمان و خصوصا اراذل و اوباش، هشدار داد که تهران جای امنی برای اوباش نیست و پلیس با تمام قوا با آنها برخورد خواهد کرد.

سردار رحیمی، با اشاره به این که 74 تن از اراذل و اوباش دستگیر شده در این طرح جوانان زیر 18 سال هستند، به خانواده‌ها توصیه کرد: این دسته از افراد پس از توجیه‌، ارشاد و اخذ تعهد به خانواده‌هایشان تحویل شده و پلیس از خانواده‌ها درخواست دارد، بیش از گذشته مراقبت رفتار جوانان و نوجوانانشان باشند چرا که ارتباط با افراد ناسالم در برخی باشگاه‌ها و قهوه خانه‌ها ممکن است زمینه‌ساز بروز رفتارهای ناهنجار شود.

رئیس پلیس پایتخت در پاسخ به سوال یکی از خبرنگاران مبنی برکاهش آمار جرایم در طرح‌های پلیس، گفت: آمارها حاکی از آن است که طرح‌های اجرا شده از سوی پلیس خصوصا در بخش اراذل و اوباش با کاهش وقوع جرایم از جمله نزاع و درگیری روبه رو بوده است.

وی با اشاره به تذکر به مالکان 189 قهوه‌خانه در 24 ساعت گذشته، اظهار کرد: به مالکان قهوه‌خانه‌ها و مدیران باشگاه‌های بدنسازی، از سوی پلیس تذکر داده شده که مسئولیت هر گونه اتفاق و حضور افراد بدنام، ناسالم و اراذل و اوباش در این اماکن بر عهده آن‌ها است.

براساس گزارش سایت پلیس، سردار رحیمی در پایان، ضمن تشکر از همکاری شهروندان با پلیس از مردم خواست تا در صورت مشاهده و برخورد با ناهنجاری‌های اجتماعی و تخلفات، مراتب را از طریق سامانه 110 (مرکز فوریت های پلیسی) اطلاع دهند.

منبع:ایسنا

انتهای پیام/

 

خواندن 692 دفعه
این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)

 

مقالات علمی

 • مضرات الکل بر مغز و بدن انسان چیست؟

  شاید تا الان از رسانه­‌ها یا دوستان شنیده باشید که الکل به مغز ما آسیب می‌رساند، اما چطور؟ لازمه دانستن این موضوع، شناختن کارهای مغز است، مغز مرکز کنترل و فرماندهی بدن است و خیلی از کارهای بدن به دستور آن انجام می شود (ضربان قلب ، گریه کردن، خندیدن،…
 • چگونه از خشم خود استفاده کنیم؟

  در تربیت کودک خشم والدین هم سهمی برای خودش دارد. در واقع اگر والدین نتوانند در لحظاتی معین خشمگین بشوند نشان خواهند داد که نسبت به کودکشان بی‌تفاوت هستند. کودکان نمی‌توانند در برابر طغیان‌های خشم که همراه با بی احترامی (داد زدن، فحش دادن، تحقیر و سرزنش کودک جلوی دیگران)…
 • بخل یا حسادت و بررسی انواع مختلف آن

  آیا بخل می‌تواند یک احساس مثبت باشد؟ به نظر شما آیا حسادت می‌تواند روی دیگری نیز اثر داشته باشد و به جای ویران کردن خود و اطرافیان در حقیقت بتواند در انجام امور به ما کمک کند؟ با یک مثال شروع می‌کنیم: شما برای مدتی نسبتا طولاتی دلتان را برای…
 • نوجوان خشمگین و روش های برقراری ارتباط با او

  در دنیای امروز راه حل های متفاوتی برای حل مشکلات مختلف وجود دارد، مهمترین آنها ارتباط برقرار کردن با فرد مقابل است. صحبت کردن درباره پیشنهادات؛ صحبت کردن درباره نظرات و… که از طریق این ارتباط و بیان کردن مشکلات، خیلی از آن ها به سادگی حل می شود. اما…
 • چگونه به بچه‌ها آموزش دهیم مهربان و محکم باشند؟

  نگرانی درباره اعتیاد به دارو ، روی آوردن به مشروبات الکلی، رانندگی در حالت خواب آلودگی، سیگار کشیدن، نگرانی درباره موفقیت در مدرسه و ورزش‌های لازم برای سلامتی، فراهم کردن خانه و هزینه مناسب، توجه به نمرات و عملکردها و… واقعا لیست نگرانی‌های والدین درباره فرزندانشان می‌تواند به کره ماه…

دریافت روزنامه های روز

پیام بنیانگذار بنیاد

برای ساختارشکنی در راستای کاهش آسیب آمده ایم!

مصطفی راستینه هر اجتماع انساني، فرهنگ خاصي دارد که مي‏توان...