Highlighter
مقام معظم رهبری: مهمترین راه پیشگیری از آسیب های اجتماعی ورود از منظر دین است.
حضرت امام خمینی (قدس السره): امروز اسلام به شما محتاج است، قرآن کریم محتاج به شماست، خودتان را اصلاح کنید.
حضرت امام خمینی (قدس السره): من گمان میکنم که آن چیزی که به اسلام بیشتر از همه چیز ضرر زده است، عدم تربیت صحیح است.

آخرین اخبار

حرکات اصلاحی
ارسال گزارش
خبرنگار افتخاری

ProJoom Multi Rotator: No banners detected!

ضرورت ایجاد آبشار رسانه ای با اقدامات فرهنگی پیشگیرانه در حوزه نزاع، مواد مخدر و اعتیاد

یکشنبه, 10 دی 1396 ساعت 09:28 اندازه قلم کاهش اندازه قلم کاهش اندازه قلم افزایش اندازه قلم افزایش اندازه قلم

 معاون اجتماعی ناجا : در زمینه اقدامات فرهنگی می توانیم به طور مشترک با قوه قضائیه به بحث آسیب های اجتماعی در جامعه بپردازیم و آبشار رسانه ای ایجاد کنیم.

تهران – خبرنگار آسیب نیوز : سردار" سعید منتظرالمهدی" در جلسه تعاملی با معاون اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم قوه قضائیه اظهار داشت: براساس آماری که در کلانتری ها ثبت می شود و همچنین پیمایشی که در سال گذشته صورت گرفته است، مشخص شد نخستین آسیب اجتماعی نزاع و درگیری و بعد از آن اعتیاد به مواد مخدر است.

سخنگوی ناجا اضافه کرد: باید فعالیت های فرهنگی مشترکی در دو دستگاه نیروی انتظامی و قوه قضائیه صورت گیرد تا بتوان در زمینه پیشگیری از وقوع جرم با تأثیرگذاری بیشتری اقدام شود.

وی خاطرنشان کرد : اکنون بیش از 600 مرکز مشاوره و مددکاری در کلانتری های سطح کشور داریم که به نظر می رسد با مشارکت قوه قضائیه بتوانیم بخشی از مشکلات را در زمینه پیشگیری از وقوع جرم برطرف کنیم در این راستا نیروی انتظامی آمادگی کاملی دارد که امیدواریم هر چه سریع تر عملیاتی 

شود.

معاون اجتماعی ناجا درباره سامانه "سجام" افزود: باید پلیس محله را دوباره احیا کنیم چرا که امنیت در سایه مشارکت مردمی ایجاد می شود و پیشنهاد می کنم پایلوت از مناطقی در شهر تهران که مناسب تر است، شروع و سپس در سراسر کشور اجرایی شود.

وی تأکید کرد : اگر با یکپارچگی و تعامل دستگاه های مختلف در بحث نظارت اجتماعی بتوانیم سبب افزایش مشارکت مردمی در اجرای طرح های مختلف شویم، در آن صورت به نتایج مطلوبی در زمینه پیشگیری از وقوع جرم می رسیم.

این مقام عالی رتبه انتظامی بیان کرد: در حوزه رسانه حرف برای گفتن بسیار داریم، در ادبیات نمایشی طرح های خوبی داریم و در کل در زمینه اقدامات فرهنگی می توانیم به طور مشترک با قوه قضائیه به بحث آسیب های اجتماعی بپردازیم و آبشار رسانه ای ایجاد کنیم.

" محمدباقر الفت " معاون اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم قوه قضائیه نیز در این نشست ، با اظهار امیدواری از اینکه هر چه سریعتر تصمیمات در اینگونه جلسات عملیاتی شود، اظهار داشت: اگر پرونده های "شکایت خانواده" رنگ قضائی به خود بگیرد، روابط خانواده ها به سمت اضمحلال و فرو پاشی می رود در این رابطه می توانیم راهکاری ارائه دهیم تا مراکز مشاوره در ناجا تقویت شوند و بتوانند تأثیرگذارتر از گذشته فعالیت کنند.

وی تصریح کرد: آمار نزاع و درگیری ها نشان می دهد که اینگونه آسیب های اجتماعی در جامعه رو به افزایش بوده و این در حالی است که صبر و بردباری و همچنین آستانه تحمل در جامعه به سمت کم رنگ شدن می رود در این راستا می توانیم به عنوان یک فعالیت مشترک در حوزه های مربوطه سعی کنیم تا به نتایج مطلوب برسیم.

معاون اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم قوه قضائیه خاطر نشان کرد: در زمینه فیلم های آموزشی و ساخت تیزر هم می توانیم کارهای مشترکی را با ناجا داشته باشیم.

این مقام عالی رتبه قضایی بیان کرد: در بحث دیده بان و پیشگیری از آسیب های اجتماعی در سامانه ای به نام "سجام" دیده بانان ما می توانند رفتارهای مشکوک را که می تواند منتهی به جرم شود، رصد کرده و با مستندسازی به دستگاه های دولتی رسیدگی کننده به موضوع مورد نظر ، بفرستند.

معاون اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم قوه قضائیه یادآور شد: از پلیس افتخاری با تعداد قابل توجه می توان به عنوان دیده بانان قوه قضائیه نیز استفاده کرد، چرا که هر چه تعداد دیده بان های ما بیشتر باشد، می توانیم اقدامات پیشگیری از وقوع جرم در جامعه را نیز افزایش دهیم.

وی بیان کرد : در حالی که تولید مواد مخدر در کشور افغانستان 9 برابر شده است باید در جامعه نیز هشدارسازی ها توسط دستگاه های مختلف که بر روی این موضوع فعالیت می کنند افزایش یابد تا تأثیرگذاری آن نیز برای مردم چند برابر شود.

 

منبع:صدا و سیما

اتمام پیام/

 

 

 

خواندن 1124 دفعه
این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)

 

مقالات علمی

 • مضرات الکل بر مغز و بدن انسان چیست؟

  شاید تا الان از رسانه­‌ها یا دوستان شنیده باشید که الکل به مغز ما آسیب می‌رساند، اما چطور؟ لازمه دانستن این موضوع، شناختن کارهای مغز است، مغز مرکز کنترل و فرماندهی بدن است و خیلی از کارهای بدن به دستور آن انجام می شود (ضربان قلب ، گریه کردن، خندیدن،…
 • چگونه از خشم خود استفاده کنیم؟

  در تربیت کودک خشم والدین هم سهمی برای خودش دارد. در واقع اگر والدین نتوانند در لحظاتی معین خشمگین بشوند نشان خواهند داد که نسبت به کودکشان بی‌تفاوت هستند. کودکان نمی‌توانند در برابر طغیان‌های خشم که همراه با بی احترامی (داد زدن، فحش دادن، تحقیر و سرزنش کودک جلوی دیگران)…
 • بخل یا حسادت و بررسی انواع مختلف آن

  آیا بخل می‌تواند یک احساس مثبت باشد؟ به نظر شما آیا حسادت می‌تواند روی دیگری نیز اثر داشته باشد و به جای ویران کردن خود و اطرافیان در حقیقت بتواند در انجام امور به ما کمک کند؟ با یک مثال شروع می‌کنیم: شما برای مدتی نسبتا طولاتی دلتان را برای…
 • نوجوان خشمگین و روش های برقراری ارتباط با او

  در دنیای امروز راه حل های متفاوتی برای حل مشکلات مختلف وجود دارد، مهمترین آنها ارتباط برقرار کردن با فرد مقابل است. صحبت کردن درباره پیشنهادات؛ صحبت کردن درباره نظرات و… که از طریق این ارتباط و بیان کردن مشکلات، خیلی از آن ها به سادگی حل می شود. اما…
 • چگونه به بچه‌ها آموزش دهیم مهربان و محکم باشند؟

  نگرانی درباره اعتیاد به دارو ، روی آوردن به مشروبات الکلی، رانندگی در حالت خواب آلودگی، سیگار کشیدن، نگرانی درباره موفقیت در مدرسه و ورزش‌های لازم برای سلامتی، فراهم کردن خانه و هزینه مناسب، توجه به نمرات و عملکردها و… واقعا لیست نگرانی‌های والدین درباره فرزندانشان می‌تواند به کره ماه…

دریافت روزنامه های روز

پیام بنیانگذار بنیاد

برای ساختارشکنی در راستای کاهش آسیب آمده ایم!

مصطفی راستینه هر اجتماع انساني، فرهنگ خاصي دارد که مي‏توان...