Highlighter
مقام معظم رهبری: مهمترین راه پیشگیری از آسیب های اجتماعی ورود از منظر دین است.
حضرت امام خمینی (قدس السره): امروز اسلام به شما محتاج است، قرآن کریم محتاج به شماست، خودتان را اصلاح کنید.
حضرت امام خمینی (قدس السره): من گمان میکنم که آن چیزی که به اسلام بیشتر از همه چیز ضرر زده است، عدم تربیت صحیح است.

آخرین اخبار

حرکات اصلاحی
ارسال گزارش
خبرنگار افتخاری

ProJoom Multi Rotator: No banners detected!

کشف 200 کیلو مواد مخدر در مازندران در یک ماه گذشته

یکشنبه, 03 دی 1396 ساعت 09:16 اندازه قلم کاهش اندازه قلم کاهش اندازه قلم افزایش اندازه قلم افزایش اندازه قلم

 

رئیس پلیس مبارزه با مواد مخدر مازندران از افزایش 56 درصدی کشفیات مواد مخدر و کشف 200 کیلو مواد مخدر در این استان خبر داد. .

________________________________________

تهران – خبرنگار آسیب نیوز : سرهنگ علیرضا ثقفی گفت: »در اجرای طرح های ارتقای امنیت اجتماعی و پاکسازی مناطق آلوده در سطح استان اقدامات اطلاعاتی و عملیاتی برای مقابله با قاچاقچیان و خرده فروشان مواد مخدر در این استان به اجرا در آمد.»

رئیس پلیس مبارزه با مواد مخدر استان افزود: «در اجرای این طرح‌ها ماموران پلیس مبارزه با مواد استان و شهرستان‌های تابعه با انجام اقدامات اطلاعاتی و اجرای 144 طرح عملیاتی در یک ماهه گذشته موفق به شناسایی و انهدام 6 باند تهیه و توزیع مواد مخدر در این استان شدند.»

سرهنگ ثقفی خاطرنشان کرد: «با اجرای طرح‌های عملیاتی و دستگیری عاملان سودجوی مواد مخدر طی این مدت در مجموع 200  کیلوگرم انواع مواد مخدر کشف شد.»

رئیس پلیس مبارزه با مواد مخدر مازندران از افزایش 56 درصدی کشفیات مواد مخدر نسبت به مدت مشابه سال گذشته و ادامه اجرای طرح های امنیت اجتماعی در راستای مقابله با مواد مخدر و سوداگران مرگ به منظور کاهش آسیب‌های اجتماعی در جامعه خبر داد.

وی افزود: «مواد مخدر در جامعه یکی از مهمترین معضلات اجتماعی است که موجب بسياري از آشفتگی‌ها و از هم گسيختگی‌های اجتماعی همچون طلاق، فروپاشی خانواده‌ها، سرقت، نزاع‌های خانوادگی و ... در جامعه می‌شود.»

ثقفی در ادامه اظهار داشت: «اعتیاد به موادمخدر یک معضل چند وجهی است و برای مقابله با آن باید تمامی ابعاد آن مورد توجه قرار گیرد، زیرا فرد معتاد علاوه بر داشتن بیماری جسمی دچار اختلالات شخصیتی، روانی و ناهنجاری‌های رفتاری و اجتماعی و اعمال بزهكارانه در بیشتر مواقع به صورت ناخودآگاه می‌شود.»

سرهنگ ثقفی با اشاره به این که گروه‌های مختلف سنی بویژه جوانان در معرض خطر ابتلا به اعتیاد قرار دارند، گفت: «باید با برنامه‌ریزی‌‌های اصولی و منسجم برای پر كردن اوقات فراغت جوانان از طرف خانواده‌ها، مدارس، نظام‌ فرهنگی و آموزشی صورت گیرد.»

رئیس پلیس مبارزه با مواد مخدر مازندران درخاتمه از شهروندان خواست که برای مقابله با ناهنجاری های اجتماعی با پلیس همکاری کرده و هرگونه اطلاعات واخباری در این زمینه را به مرکز فوریت های پلیسی 110 اعلام دارند.

 

منبع:پانا

اتمام پیام/

 

خواندن 559 دفعه
این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)

 

مقالات علمی

 • مضرات الکل بر مغز و بدن انسان چیست؟

  شاید تا الان از رسانه­‌ها یا دوستان شنیده باشید که الکل به مغز ما آسیب می‌رساند، اما چطور؟ لازمه دانستن این موضوع، شناختن کارهای مغز است، مغز مرکز کنترل و فرماندهی بدن است و خیلی از کارهای بدن به دستور آن انجام می شود (ضربان قلب ، گریه کردن، خندیدن،…
 • چگونه از خشم خود استفاده کنیم؟

  در تربیت کودک خشم والدین هم سهمی برای خودش دارد. در واقع اگر والدین نتوانند در لحظاتی معین خشمگین بشوند نشان خواهند داد که نسبت به کودکشان بی‌تفاوت هستند. کودکان نمی‌توانند در برابر طغیان‌های خشم که همراه با بی احترامی (داد زدن، فحش دادن، تحقیر و سرزنش کودک جلوی دیگران)…
 • بخل یا حسادت و بررسی انواع مختلف آن

  آیا بخل می‌تواند یک احساس مثبت باشد؟ به نظر شما آیا حسادت می‌تواند روی دیگری نیز اثر داشته باشد و به جای ویران کردن خود و اطرافیان در حقیقت بتواند در انجام امور به ما کمک کند؟ با یک مثال شروع می‌کنیم: شما برای مدتی نسبتا طولاتی دلتان را برای…
 • نوجوان خشمگین و روش های برقراری ارتباط با او

  در دنیای امروز راه حل های متفاوتی برای حل مشکلات مختلف وجود دارد، مهمترین آنها ارتباط برقرار کردن با فرد مقابل است. صحبت کردن درباره پیشنهادات؛ صحبت کردن درباره نظرات و… که از طریق این ارتباط و بیان کردن مشکلات، خیلی از آن ها به سادگی حل می شود. اما…
 • چگونه به بچه‌ها آموزش دهیم مهربان و محکم باشند؟

  نگرانی درباره اعتیاد به دارو ، روی آوردن به مشروبات الکلی، رانندگی در حالت خواب آلودگی، سیگار کشیدن، نگرانی درباره موفقیت در مدرسه و ورزش‌های لازم برای سلامتی، فراهم کردن خانه و هزینه مناسب، توجه به نمرات و عملکردها و… واقعا لیست نگرانی‌های والدین درباره فرزندانشان می‌تواند به کره ماه…

دریافت روزنامه های روز

پیام بنیانگذار بنیاد

برای ساختارشکنی در راستای کاهش آسیب آمده ایم!

مصطفی راستینه هر اجتماع انساني، فرهنگ خاصي دارد که مي‏توان...