Highlighter
مقام معظم رهبری: مهمترین راه پیشگیری از آسیب های اجتماعی ورود از منظر دین است.
حضرت امام خمینی (قدس السره): امروز اسلام به شما محتاج است، قرآن کریم محتاج به شماست، خودتان را اصلاح کنید.
حضرت امام خمینی (قدس السره): من گمان میکنم که آن چیزی که به اسلام بیشتر از همه چیز ضرر زده است، عدم تربیت صحیح است.

آخرین اخبار

حرکات اصلاحی
ارسال گزارش
خبرنگار افتخاری

ProJoom Multi Rotator: No banners detected!

سرمایه‌گذاری پلیس برای پیشگیری از آسیب‌های اجتماعی

یکشنبه, 19 آذر 1396 ساعت 16:56 اندازه قلم کاهش اندازه قلم کاهش اندازه قلم افزایش اندازه قلم افزایش اندازه قلم

فرمانده انتظامی‌البرز گفت:پلیس با بسیاری از معضلات و آسیب های اجتماعی روبه رو می‌شود و برای مبارزه با آنها با اولویت پیشگیری، ورود و بر روی آموزش و فرهنگ‌سازی در جامعه سرمایه گذاری می‌کند.

تهران – خبرنگار آسیب نیوز :

سردار عباسعلی محمدیان در مراسم افتتاحیه ادوار تخصصی و تکمیلی کوتاه مدت انتظامی، راهور و دوره چهارم کارشناسی‌تصادفات یادواره شهید خدابخش رئیسیان گفت: فرماندهان و مدیران باید به آموزش کارکنان در زمینه های مختلف توجه کنند چرا که آموزش رکن اصلی پیشرفت سازمان هاست.

وی اظهار داشت: رشد و پیشرفت هر سازمانی با میزان آموزش های کاربردی و مفید که به کارکنان آن ارائه می‌شود، ارتباط مستقیم دارد.

این مقام انتظامی افزود: مأموریت‌های نیروی انتظامی، پرتعداد، پرحجم، سخت و پیچیده است و هرچه آموزش‌ها با کیفیت بیشتری طراحی و اجرا شوند در هزینه ها صرفه جویی و نتایج بهتری کسب خواهد شد.

وی با بیان اینکه بایستی بر موضوعات آموزشی دقت بیشتری شود، گفت: اهتمام اصلی بر کاربردی شدن موضوعات آموزشی باید صورت پذیرد تا کارکنان بتوانند هنگام انجام مأموریت ها بهترین عکس العمل و تدبیر را از خود نشان دهند.

سردار محمدیان تصریح کرد: در ناجا نیز سر لوحه قرار دادن مقوله آموزش، لازمه تربیت نیروهای متخصص و آماده است که بتوانند ماموریت های محوله را با چابکی و دقت انجام دهند و باعث ارتقای هرچه بیشتر وجهه پلیس در بین آحاد مردم شوند.

وی یادآور شد: امروز پلیس با نگرش جامعه محورانه با بسیاری از معضلات و آسیب‌های اجتماعی روبه رو می‌شود و برای‌مبارزه با آنها با اولویت‌پیشگیری، ورود و بر روی آموزش و فرهنگ‌سازی در جامعه سرمایه‌گذاری می کند.

سردار محمدیان با اشاره به اهمیت مسائل شرعی و دینی در قانون گرایی افراد گفت: در هنگام آموزش به افراد ، مسائل اعتقادی هم مورد توجه ویژه قرار گیرد زیرا این نکته در دقت افراد به قانون مداری تاثیرگذار خواهد بود.

وی به ارتقاء سطح کلاس‌های آموزشی و  اهمیت تعالی رفتار کارکنان اشاره کرد و گفت: کلاس‌ها از حالت یکنواخت باید خارج شده و جنبه کارگاهی به خود بگیرد و شرکت‌کنندگان کاملا پویا و فعال در کلاس‌ها حضور یابند و همچنین آموزش نحوه ارتباط صحیح با مردم و حتی همکاران نیز باید مد نظر قرار داده شود و کارکنان نیز باید با مطالعه ، سطح اطلاعات و معلومات خود را بالا ببرند.

 

منبع:ایلنا

اتمام پیام/

 

خواندن 574 دفعه
این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)

 

مقالات علمی

 • مضرات الکل بر مغز و بدن انسان چیست؟

  شاید تا الان از رسانه­‌ها یا دوستان شنیده باشید که الکل به مغز ما آسیب می‌رساند، اما چطور؟ لازمه دانستن این موضوع، شناختن کارهای مغز است، مغز مرکز کنترل و فرماندهی بدن است و خیلی از کارهای بدن به دستور آن انجام می شود (ضربان قلب ، گریه کردن، خندیدن،…
 • چگونه از خشم خود استفاده کنیم؟

  در تربیت کودک خشم والدین هم سهمی برای خودش دارد. در واقع اگر والدین نتوانند در لحظاتی معین خشمگین بشوند نشان خواهند داد که نسبت به کودکشان بی‌تفاوت هستند. کودکان نمی‌توانند در برابر طغیان‌های خشم که همراه با بی احترامی (داد زدن، فحش دادن، تحقیر و سرزنش کودک جلوی دیگران)…
 • بخل یا حسادت و بررسی انواع مختلف آن

  آیا بخل می‌تواند یک احساس مثبت باشد؟ به نظر شما آیا حسادت می‌تواند روی دیگری نیز اثر داشته باشد و به جای ویران کردن خود و اطرافیان در حقیقت بتواند در انجام امور به ما کمک کند؟ با یک مثال شروع می‌کنیم: شما برای مدتی نسبتا طولاتی دلتان را برای…
 • نوجوان خشمگین و روش های برقراری ارتباط با او

  در دنیای امروز راه حل های متفاوتی برای حل مشکلات مختلف وجود دارد، مهمترین آنها ارتباط برقرار کردن با فرد مقابل است. صحبت کردن درباره پیشنهادات؛ صحبت کردن درباره نظرات و… که از طریق این ارتباط و بیان کردن مشکلات، خیلی از آن ها به سادگی حل می شود. اما…
 • چگونه به بچه‌ها آموزش دهیم مهربان و محکم باشند؟

  نگرانی درباره اعتیاد به دارو ، روی آوردن به مشروبات الکلی، رانندگی در حالت خواب آلودگی، سیگار کشیدن، نگرانی درباره موفقیت در مدرسه و ورزش‌های لازم برای سلامتی، فراهم کردن خانه و هزینه مناسب، توجه به نمرات و عملکردها و… واقعا لیست نگرانی‌های والدین درباره فرزندانشان می‌تواند به کره ماه…

دریافت روزنامه های روز

پیام بنیانگذار بنیاد

برای ساختارشکنی در راستای کاهش آسیب آمده ایم!

مصطفی راستینه هر اجتماع انساني، فرهنگ خاصي دارد که مي‏توان...