Highlighter
مقام معظم رهبری: مهمترین راه پیشگیری از آسیب های اجتماعی ورود از منظر دین است.
حضرت امام خمینی (قدس السره): امروز اسلام به شما محتاج است، قرآن کریم محتاج به شماست، خودتان را اصلاح کنید.
حضرت امام خمینی (قدس السره): من گمان میکنم که آن چیزی که به اسلام بیشتر از همه چیز ضرر زده است، عدم تربیت صحیح است.

آخرین اخبار

حرکات اصلاحی
ارسال گزارش
خبرنگار افتخاری

Please update your Flash Player to view content.

ازدواج آگاهانه راه پیشگیری از آسیب های اجتماعی است

چهارشنبه, 24 مرداد 1397 ساعت 16:33 اندازه قلم کاهش اندازه قلم کاهش اندازه قلم افزایش اندازه قلم افزایش اندازه قلم

تهران-خبرنگار آسیب نیوز : معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری لرستان گفت: از هر شش ازدواج یک مورد به طلاق منجر می شود که به نظر می رسد ازدواج آگاهانه راه پیشگیری از این آسیب اجتماعی باشد.

ازدواج آگاهانه راه پیشگیری از آسیب های اجتماعی است

حبیب الله خجسته پور روز چهارشنبه در جشنواره ازدواج و خانواده در سالن جلسات اداره کل کمیته امداد امام خمینی(ره) اظهار داشت: با توجه به اینکه خانواده کوچکترین نهاد در جامعه است اما بزرگترین تاثیر را در جامعه پذیر کردن افراد در جامعه دارد.

وی گفت: پایه اصلی تشکیل جوامع، نهاد خانواده بوده و تشکیل خانواده های آگاه باعث می شود ، جامعه موفق شود و در صورت ازدواج آگاهانه یک زوج تاثیرگذاری آن در جامعه بیشتر است.

وی با بیان اینکه براساس آمار وضعیت لرستان در امر ازدواج و طلاق نسبت به میانگین کشور مناسب تر است اما با توجه به وضعیت فرهنگی استان آمار اعلام شده نگران کننده است گفت: مروجین و فعالین حوزه ازدواج در کنار تامین امکانات و تجهیزات مالی به مسایل مربوط به حوزه های فرهنگی و ازدواج آگاهانه دقت کنند.

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار لرستان افزود: موضوع اقتصاد و مسایل مربوط به ازدواج و بیکاری جوانان مانعی بر سر راه تشکیل خانواده شده که خیرین و نهاد مختلف برای کمک کردن و برداشتن موانع تشکیل خانواده و ازدواج باید ورود کنند.

خجسته پور بیان کرد: تغییر سبک زندگی باعث شده است که ازدواج برای جوانان ترسناک باشد لذا اصالت فرهنگ ایرانی و اسلامی را باید در ازدواج و تشکیل خانواده در نظر داشته باشیم.

وی ادامه داد: طلاق های زودهنگام به طور معمول در پنج سال اول زندگی زوجین رخ می دهد و باید با آگاه سازی جوانان بر ازدواج ساده مانع از بروز آسیب اجتماعی شویم.

وی گفت: برخی ها سبک زندگی خارجی را الگو می کنند که نتیجه آن امر تشکیل خانواده ای بدهکار می شود.

خجسته پور بیان کرد: علیرغم اینکه در چند سال گذشته در حوزه تسهیلات مربوط به زوج های جوان مقداری گرفتاری زیادی وجود داشت اما در سال های اخیر با همت ورزش و جوانان و کمک بانک ها تعداد زیادی از پشت نوبتی ها توانستند از تسهیلات ازدواج استفاده کنند.

 

منبع:ایرنا

انتهای پیام /* 

خواندن 302 دفعه
این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)

 

مقالات علمی

 • مضرات الکل بر مغز و بدن انسان چیست؟

  شاید تا الان از رسانه­‌ها یا دوستان شنیده باشید که الکل به مغز ما آسیب می‌رساند، اما چطور؟ لازمه دانستن این موضوع، شناختن کارهای مغز است، مغز مرکز کنترل و فرماندهی بدن است و خیلی از کارهای بدن به دستور آن انجام می شود (ضربان قلب ، گریه کردن، خندیدن،…
 • چگونه از خشم خود استفاده کنیم؟

  در تربیت کودک خشم والدین هم سهمی برای خودش دارد. در واقع اگر والدین نتوانند در لحظاتی معین خشمگین بشوند نشان خواهند داد که نسبت به کودکشان بی‌تفاوت هستند. کودکان نمی‌توانند در برابر طغیان‌های خشم که همراه با بی احترامی (داد زدن، فحش دادن، تحقیر و سرزنش کودک جلوی دیگران)…
 • بخل یا حسادت و بررسی انواع مختلف آن

  آیا بخل می‌تواند یک احساس مثبت باشد؟ به نظر شما آیا حسادت می‌تواند روی دیگری نیز اثر داشته باشد و به جای ویران کردن خود و اطرافیان در حقیقت بتواند در انجام امور به ما کمک کند؟ با یک مثال شروع می‌کنیم: شما برای مدتی نسبتا طولاتی دلتان را برای…
 • نوجوان خشمگین و روش های برقراری ارتباط با او

  در دنیای امروز راه حل های متفاوتی برای حل مشکلات مختلف وجود دارد، مهمترین آنها ارتباط برقرار کردن با فرد مقابل است. صحبت کردن درباره پیشنهادات؛ صحبت کردن درباره نظرات و… که از طریق این ارتباط و بیان کردن مشکلات، خیلی از آن ها به سادگی حل می شود. اما…
 • چگونه به بچه‌ها آموزش دهیم مهربان و محکم باشند؟

  نگرانی درباره اعتیاد به دارو ، روی آوردن به مشروبات الکلی، رانندگی در حالت خواب آلودگی، سیگار کشیدن، نگرانی درباره موفقیت در مدرسه و ورزش‌های لازم برای سلامتی، فراهم کردن خانه و هزینه مناسب، توجه به نمرات و عملکردها و… واقعا لیست نگرانی‌های والدین درباره فرزندانشان می‌تواند به کره ماه…

دریافت روزنامه های روز

پیام بنیانگذار بنیاد

برای ساختارشکنی در راستای کاهش آسیب آمده ایم!

مصطفی راستینه هر اجتماع انساني، فرهنگ خاصي دارد که مي‏توان...