Highlighter
مقام معظم رهبری: مهمترین راه پیشگیری از آسیب های اجتماعی ورود از منظر دین است.
حضرت امام خمینی (قدس السره): امروز اسلام به شما محتاج است، قرآن کریم محتاج به شماست، خودتان را اصلاح کنید.
حضرت امام خمینی (قدس السره): من گمان میکنم که آن چیزی که به اسلام بیشتر از همه چیز ضرر زده است، عدم تربیت صحیح است.

تقلید از فرهنگ غرب در امور بانوان نامطلوب است

پنج شنبه, 27 ارديبهشت 1397 ساعت 09:09 اندازه قلم کاهش اندازه قلم کاهش اندازه قلم افزایش اندازه قلم افزایش اندازه قلم

امور بانوان و خانواده یکی از اساسی‌ترین ضرورت‎ها است که توجه و برنامه ریزی برای کاستی‌ها در این زمینه بسیار تاثیرگذار می‌باشد.

تهران-خبرنگار آسیب نیوز:فاطمه آلیا ، دبیرکل حزب زنان جمهوری اسلامی و عضو شورای مرکزی جبهه پایداری انقلاب اسلامی اظهار داشت: ایجاد تناسب و توازن در جامعه یکی از مهمترین اولویت‌ها است که باید به‌صورت ویژه به آن رسیدگی کرد.

 

وی گفت: ارزش زنان در جامعه باید حفظ شود و تقلید از فرهنگ غرب در امور بانوان ضربه‌های بسیار نامطلوبی به آنان و جامعه وارد می‌کند.

 

دبیرکل حزب زنان جمهوری اسلامی با اشاره به فعالیت بانوان در جامعه عنوان کرد: قانون اساسی جمهوری اسلامی ایران مشارکت و فعالیت زنان در حوزه‌های سیاسی، اجتماعی، فرهنگی، اقتصادی و حتی اشتغال آنان را تایید کرده است؛ اما به دو عامل مهم توجه به استحکام بنیان خانواده و جلوگیری از اختلاط غیرضروری زنان و مردان نامحرم تاکید شده است.

 

وی ادامه داد: باید بنگریم که آیا در رفتارها، اخلاق‌ها و آیین‌نامه‎هایی که در کشورمان جاری است نگرانی و دغدغه مسئولان را شاهد هستیم؟ ، مسئولان کشورمان باید به دو عامل مهم که قانون و رهبر معظم انقلاب به آن تاکید داشته‌اند نظارت داشته باشند و بررسی کنند که به چه میزان در کشور به آن اهمیت داده می‌شود.

 

آلیا با تاکید بر حفظ اصول و ارزش‌های اسلامی مطرح کرد: در بیان مطالبات غربی معمولاً واژه اسلامی و خانواده یدک کشیده می‌شود؛ باید به واقعیات و رفتارهای اجتماعی به صورت عملی نگاه کنیم نه این‌که با شعار دادن‌ها شاهد مشکلات جامعه باشیم.

 

وی با اشاره به مشکلات حوزه زنان و خانواده بیان داشت: در چند سال گذشته آسیب‌های اجتماعی سیر صعودی داشته است و در گزارش متولیان دولتی در حوزه آسیب‌های اجتماعی و زنان به مقامات ارشد کشور هر بار وضعیت وخیم‌تر از گذشته است.

 

عضو شورای مرکزی جبهه پایداری انقلاب اسلامی در پایان تصریح کرد: چرا همت، تلاش و وقت مسئولان برای تحقق روح قانون اساسی صرف نمی‌گردد؟ ، در برخی از موارد شعار داده می‌شود ولی برای مطالبات برگرفته از فرهنگ غرب عمل می‌شود.

منبع:تهران نیوز

انتهای پیام/

خواندن 89 دفعه
این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)

 

مقالات علمی

 • مضرات الکل بر مغز و بدن انسان چیست؟

  شاید تا الان از رسانه­‌ها یا دوستان شنیده باشید که الکل به مغز ما آسیب می‌رساند، اما چطور؟ لازمه دانستن این موضوع، شناختن کارهای مغز است، مغز مرکز کنترل و فرماندهی بدن است و خیلی از کارهای بدن به دستور آن انجام می شود (ضربان قلب ، گریه کردن، خندیدن،…
 • چگونه از خشم خود استفاده کنیم؟

  در تربیت کودک خشم والدین هم سهمی برای خودش دارد. در واقع اگر والدین نتوانند در لحظاتی معین خشمگین بشوند نشان خواهند داد که نسبت به کودکشان بی‌تفاوت هستند. کودکان نمی‌توانند در برابر طغیان‌های خشم که همراه با بی احترامی (داد زدن، فحش دادن، تحقیر و سرزنش کودک جلوی دیگران)…
 • بخل یا حسادت و بررسی انواع مختلف آن

  آیا بخل می‌تواند یک احساس مثبت باشد؟ به نظر شما آیا حسادت می‌تواند روی دیگری نیز اثر داشته باشد و به جای ویران کردن خود و اطرافیان در حقیقت بتواند در انجام امور به ما کمک کند؟ با یک مثال شروع می‌کنیم: شما برای مدتی نسبتا طولاتی دلتان را برای…
 • نوجوان خشمگین و روش های برقراری ارتباط با او

  در دنیای امروز راه حل های متفاوتی برای حل مشکلات مختلف وجود دارد، مهمترین آنها ارتباط برقرار کردن با فرد مقابل است. صحبت کردن درباره پیشنهادات؛ صحبت کردن درباره نظرات و… که از طریق این ارتباط و بیان کردن مشکلات، خیلی از آن ها به سادگی حل می شود. اما…
 • چگونه به بچه‌ها آموزش دهیم مهربان و محکم باشند؟

  نگرانی درباره اعتیاد به دارو ، روی آوردن به مشروبات الکلی، رانندگی در حالت خواب آلودگی، سیگار کشیدن، نگرانی درباره موفقیت در مدرسه و ورزش‌های لازم برای سلامتی، فراهم کردن خانه و هزینه مناسب، توجه به نمرات و عملکردها و… واقعا لیست نگرانی‌های والدین درباره فرزندانشان می‌تواند به کره ماه…

دریافت روزنامه های روز

پیام بنیانگذار بنیاد

برای ساختارشکنی در راستای کاهش آسیب آمده ایم!

مصطفی راستینه هر اجتماع انساني، فرهنگ خاصي دارد که مي‏توان...