Highlighter
مقام معظم رهبری: مهمترین راه پیشگیری از آسیب های اجتماعی ورود از منظر دین است.
حضرت امام خمینی (قدس السره): امروز اسلام به شما محتاج است، قرآن کریم محتاج به شماست، خودتان را اصلاح کنید.
حضرت امام خمینی (قدس السره): من گمان میکنم که آن چیزی که به اسلام بیشتر از همه چیز ضرر زده است، عدم تربیت صحیح است.

آخرین اخبار

حرکات اصلاحی
ارسال گزارش
خبرنگار افتخاری

Please update your Flash Player to view content.

برنامه‌ریزی برای کاهش جرایم/پیشگیری ازآسیب فضای مجازی در دستورکار

دوشنبه, 01 مرداد 1397 ساعت 12:15 اندازه قلم کاهش اندازه قلم کاهش اندازه قلم افزایش اندازه قلم افزایش اندازه قلم

مدیر کل دفتر امور آسیب های اجتماعی از برنامه ریزی و تشکیل جلسات برای کاهش آسیبها و جرایم در استانهای مختلف خبر داد و گفت: پیشگیری از آسیبهای فضای مجازی در دستور کار قرار دارد.

تهران – خبرنگار آسیب نیوز ، احمدرضا پرنده  افزود: براساس برنامه ریزی های انجام شده قرار است بزودی نشستی با وزارت دادگستری داشته باشیم و از معاونین اجتماعی پیشگیری از جرم دادگستری در سراسر کشور دعوت کردیم که در جلسات شورای هماهنگی ادارات کار استانهای وزارت تعاون کار و رفاه اجتماعی شرکت کنند.

 

وی گفت: در این جلسات آخرین وضعیت جرایم در استانهای مختلف ارائه و در جهت کاهش جرایم و آسیبها برنامه ریزی و راهکار ارائه خواهد شد و از تمامی ظرفیتهای اعضای شورای هماهنگی که متشکل از ۱۰ سازمان و وزارتخانه هستند استفاده خواهیم کرد.

 

مدیر کل دفتر امور آسیب های اجتماعی به برگزاری کمیته تخصصی آسیب های ناشی از فضای مجازی اشاره و تاکید کرد: یکی از برنامه های مهم ما در سال ۹۷ ورود به حوزه آسیبهای فضای مجازی است که در همین رابطه قرار است با پلیس فتا نشستی برگزار شود.

 

پرنده همچنین به کمیته آسیبها و مسایل اجتماعی نیز اشاره کرد و گفت: در این شورا که زیر مجموعه وزارت کشور است تمامی آسیبهای اجتماعی استانهای مختلف ایران مورد بررسی قرار می گیرد و بزودی این کمیته در وزارت رفاه تشکیل خواهد شد.

 

وی در مورد اعتبارات دفتر آسیبها در سال جاری نیز اظهار داشت: اعتبار امسال متفاوت از سال قبل است بطوریکه سال گذشته اعتبار دستگاههای حمایتی مانند بهزیستی را برای اجرای برخی از طرح و برنامه ها به ما اختصاص پیدا میکرد ومیان آنها توزیع می کردیم اما امسال اعتبار مستقیم در اختیار سازمان مربوطه قرار گرفته است.

 

مدیر کل دفتر امور آسیب های اجتماعی به مهمترین برنامه های دفتر امور آسیب ها اشاره کرد و گفت: ازریابی مراکز درمان اعتیاد کشور ،شناسایی و حمایت از کودکان بازمانده از تحصیل، بررسی مسائل وآسیب های اجتماعی، برگزاری جلسات کارگروه مسائل اجتماعی ذیل شورای اجتماعی کشور، ایجاد بستر اجرا ی آیین نامه اجرایی درمان و کاهش آسیب معتادین بی بضاعت ، برگزاری جلسات شورای ساماندهی کودکان کار و خیابان و شناسایی و حمایت اجتماعی از کودکان زباله گرد و...از جمله این برنامه ها است.

 

به گفته وی ، همچنین وضعیت اعتیاد کودکان و شیوع شناسایی اعتیاد زنان در استانها، بازیهای مخرب آنلاین بر کودکان، بررسی تاثیر شبکه های اجتماعی وفضای مجازی بر طلاق در دستور بررسی قرار دارد.

منبع: مهر

انتهای پیام/

 

خواندن 569 دفعه
این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)

 

مقالات علمی

 • مضرات الکل بر مغز و بدن انسان چیست؟

  شاید تا الان از رسانه­‌ها یا دوستان شنیده باشید که الکل به مغز ما آسیب می‌رساند، اما چطور؟ لازمه دانستن این موضوع، شناختن کارهای مغز است، مغز مرکز کنترل و فرماندهی بدن است و خیلی از کارهای بدن به دستور آن انجام می شود (ضربان قلب ، گریه کردن، خندیدن،…
 • چگونه از خشم خود استفاده کنیم؟

  در تربیت کودک خشم والدین هم سهمی برای خودش دارد. در واقع اگر والدین نتوانند در لحظاتی معین خشمگین بشوند نشان خواهند داد که نسبت به کودکشان بی‌تفاوت هستند. کودکان نمی‌توانند در برابر طغیان‌های خشم که همراه با بی احترامی (داد زدن، فحش دادن، تحقیر و سرزنش کودک جلوی دیگران)…
 • بخل یا حسادت و بررسی انواع مختلف آن

  آیا بخل می‌تواند یک احساس مثبت باشد؟ به نظر شما آیا حسادت می‌تواند روی دیگری نیز اثر داشته باشد و به جای ویران کردن خود و اطرافیان در حقیقت بتواند در انجام امور به ما کمک کند؟ با یک مثال شروع می‌کنیم: شما برای مدتی نسبتا طولاتی دلتان را برای…
 • نوجوان خشمگین و روش های برقراری ارتباط با او

  در دنیای امروز راه حل های متفاوتی برای حل مشکلات مختلف وجود دارد، مهمترین آنها ارتباط برقرار کردن با فرد مقابل است. صحبت کردن درباره پیشنهادات؛ صحبت کردن درباره نظرات و… که از طریق این ارتباط و بیان کردن مشکلات، خیلی از آن ها به سادگی حل می شود. اما…
 • چگونه به بچه‌ها آموزش دهیم مهربان و محکم باشند؟

  نگرانی درباره اعتیاد به دارو ، روی آوردن به مشروبات الکلی، رانندگی در حالت خواب آلودگی، سیگار کشیدن، نگرانی درباره موفقیت در مدرسه و ورزش‌های لازم برای سلامتی، فراهم کردن خانه و هزینه مناسب، توجه به نمرات و عملکردها و… واقعا لیست نگرانی‌های والدین درباره فرزندانشان می‌تواند به کره ماه…

دریافت روزنامه های روز

پیام بنیانگذار بنیاد

برای ساختارشکنی در راستای کاهش آسیب آمده ایم!

مصطفی راستینه هر اجتماع انساني، فرهنگ خاصي دارد که مي‏توان...