Highlighter
مقام معظم رهبری: مهمترین راه پیشگیری از آسیب های اجتماعی ورود از منظر دین است.
حضرت امام خمینی (قدس السره): امروز اسلام به شما محتاج است، قرآن کریم محتاج به شماست، خودتان را اصلاح کنید.
حضرت امام خمینی (قدس السره): من گمان میکنم که آن چیزی که به اسلام بیشتر از همه چیز ضرر زده است، عدم تربیت صحیح است.

ضرورت حضور کودکان تک فرزند در مهدهای کودک

پنج شنبه, 11 مرداد 1397 ساعت 12:52 اندازه قلم کاهش اندازه قلم کاهش اندازه قلم افزایش اندازه قلم افزایش اندازه قلم

مدیر بهزیستی شهر تهران گفت: زندگی آپارتمان نشینی و معضل تک فرزندی خانواده‌ها ضرورت حضور کودکان در مهدهای کودک را افزایش داده است.

سید محمد رحیم فاضلی نژاد مدیر بهزیستی شهر تهران در  اظهار کرد زندگی در کلانشهرها و از جمله شهر تهران در اغلب موارد به شکل آپارتمان نشینی درآمده است و زوجین به طور معمول هر دو شاغل هستند.

تهران – خبرنگار آسیب نیوز : وی در ادامه تصریح کرد: در برخی از موارد والدین شاغل ناگزیر هستند تا کودک خود را برای ساعاتی از روز به مراکز مهدکودک بسپارند و بدون دغدغه به کار خود مشغول شوند و از طرفی حضور کودکان در مهدهای کودک پیش از ورود به پیش دبستان و دبستان، اقدام موثری در اجتماعی شدن آن‌ها خواهد بود.

مدیر بهزیستی شهر تهران تصریح کرد: خروج کودک از خانه و حضور در مهدکودک به عنوان نخستین محیط نسبتا رسمی و دریافت آموزش‌های مناسب با سن وی می‌تواند  برای او تجربه‌ای متفاوت و سازنده باشد، البته در شرایط فعلی که اغلب کودکان در خانواده‌های تک فرزند زندگی می‌کنند، از ضرورت و اهمیت بیشتری برخوردار است.

فاضلی نژاد همچنین تاکید کرد: آموزش و افزایش مهارت‌های کلامی و ارتباطی کودک، فعالیت‌های ورزشی و سایر آموزش‌ها در قالب بازی‌های کودکانه از جمله خدماتی است که در مهدهای کودک تحت نظارت سازمان بهزیستی کشور به کودکان پذیرش شده ارائه می‌شود.

وی با بیان اینکه بر اساس قوانین مهدهای کودک مجاز به نگهداری از کودکان 6 ماهه تا 6 سال تمام هستند، افزود: در حال حاضر در شهر تهران 223 هزار کودک 3 تا 6 سال زندگی می‌کنند  که تنها 10 درصد آن‌ها به مهدکودک می‌روند.

مدیر بهزیستی شهر تهران خاطرنشان کرد: سازمان بهزیستی به دنبال گسترش مهدهای کودک در سراسر کشور است تا خانواده‌ها بتوانند با اطمینان خاطر کودکان خود را به مهدهای کودک مجاز با  فضایی امن و استاندارد بسپارند.

فاضلی نژاد تصریح کرد: جلوگیری از فعالیت مهدهای کودک غیرمجاز جزء دغدغه‌های اصلی سازمان بهزیستی کشور است و بر اساس قانون کودکان باید تنها در مراکز مجازی که از بهزیستی مجوز دریافت کرده‌اند، پذیرش و نگهداری شوند.

وی افزود: امیدواریم دستگاه‌های مسئول در شناسایی و برخورد با مهدهای کودک غیرمجاز  همکاری لازم را با سازمان بهزیستی کشور انجام دهند و موجبات جلب شدن اعتماد خانواده‌ها برای سپردن کودکانشان به مهدهای استاندارد و مجاز را فراهم کنند.

منبع:باشگاه خبرنگاران جوان

انتهای پیام/

 

خواندن 168 دفعه
این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)

 

مقالات علمی

 • مضرات الکل بر مغز و بدن انسان چیست؟

  شاید تا الان از رسانه­‌ها یا دوستان شنیده باشید که الکل به مغز ما آسیب می‌رساند، اما چطور؟ لازمه دانستن این موضوع، شناختن کارهای مغز است، مغز مرکز کنترل و فرماندهی بدن است و خیلی از کارهای بدن به دستور آن انجام می شود (ضربان قلب ، گریه کردن، خندیدن،…
 • چگونه از خشم خود استفاده کنیم؟

  در تربیت کودک خشم والدین هم سهمی برای خودش دارد. در واقع اگر والدین نتوانند در لحظاتی معین خشمگین بشوند نشان خواهند داد که نسبت به کودکشان بی‌تفاوت هستند. کودکان نمی‌توانند در برابر طغیان‌های خشم که همراه با بی احترامی (داد زدن، فحش دادن، تحقیر و سرزنش کودک جلوی دیگران)…
 • بخل یا حسادت و بررسی انواع مختلف آن

  آیا بخل می‌تواند یک احساس مثبت باشد؟ به نظر شما آیا حسادت می‌تواند روی دیگری نیز اثر داشته باشد و به جای ویران کردن خود و اطرافیان در حقیقت بتواند در انجام امور به ما کمک کند؟ با یک مثال شروع می‌کنیم: شما برای مدتی نسبتا طولاتی دلتان را برای…
 • نوجوان خشمگین و روش های برقراری ارتباط با او

  در دنیای امروز راه حل های متفاوتی برای حل مشکلات مختلف وجود دارد، مهمترین آنها ارتباط برقرار کردن با فرد مقابل است. صحبت کردن درباره پیشنهادات؛ صحبت کردن درباره نظرات و… که از طریق این ارتباط و بیان کردن مشکلات، خیلی از آن ها به سادگی حل می شود. اما…
 • چگونه به بچه‌ها آموزش دهیم مهربان و محکم باشند؟

  نگرانی درباره اعتیاد به دارو ، روی آوردن به مشروبات الکلی، رانندگی در حالت خواب آلودگی، سیگار کشیدن، نگرانی درباره موفقیت در مدرسه و ورزش‌های لازم برای سلامتی، فراهم کردن خانه و هزینه مناسب، توجه به نمرات و عملکردها و… واقعا لیست نگرانی‌های والدین درباره فرزندانشان می‌تواند به کره ماه…

دریافت روزنامه های روز

پیام بنیانگذار بنیاد

برای ساختارشکنی در راستای کاهش آسیب آمده ایم!

مصطفی راستینه هر اجتماع انساني، فرهنگ خاصي دارد که مي‏توان...