چاپ کردن این صفحه

زمان آبادي: برنامه هاي فرهنگي فضاي ورزشگاه‌ها را دگرگون مي کند

یکشنبه, 08 مهر 1397 ساعت 16:04 اندازه قلم کاهش اندازه قلم کاهش اندازه قلم افزایش اندازه قلم افزایش اندازه قلم

مشاور فرهنگي،اجتماعي فدراسيون فوتبال گفت: نبايد فراموش کنيد که استاديوم آزادي تنها ورزشگاه ما نيست و بايد به دنبال توسعه و گسترش اينگونه برنامه ها در سراسر کشور باشيم تا از ناهنجاري ها و آسيب هاي اجتماعي ورزشگاهها کاسته شود.

تهران-خبرنگار آسیب نیوز، غلامحسين زمان آبادي در خصوص فعاليت هاي فرهنگي صورت گرفته در اين مسابقه با همکاري بخش فرهنگي فدراسيون فوتبال و سازمان ليگ گفت:خوشبختانه براي اين بازي برنامه هاي فرهنگي بسيار خوبي پيش بيني شده بود که اجراي آن در فضاي ورزشگاه تاثيرگذار بود و به نظر مي رسد اينگونه برنامه ها مي تواند براي رفع مشکلات فرهنگي ورزشگاهها راه حل مناسبي باشد.

زمان آبادي در ادامه اظهار داشت:ما پيش از شروع شهرآورد شاهد اجراي برنامه هايي با حال و هواي ماه محرم همچنين مراسم فرهنگي به مناسبت روز آتش نشان بوديم. حضور فرزندان شهداي آتش نشان ، برنامه هاي ويژه نوجوانان ورزش باستاني همچنين اجراي مراسم دمام زني ازجمله مواردي بود که براي اين مسابقه پيش بيني شد اما نکته قابل توجه استقبال تماشاگران شهرآورد از اينگونه برنامه ها است. اين استقبال و توجه نشان مي دهد اگر خوراک فرهنگي لازم را در ورزشگاهها فراهم کنيم مي توانيم شاهد اتفاقات خوبي باشيم.

مشاور فرهنگي،اجتماعي و بازي جوانمردانه فدراسيون فوتبال اضافه کرد:خوشبختانه با همکاري بخش فرهنگي سازمان ليگ در فصل جاري اتفاقات بسيار خوبي روي داده که از آن دست به راه اندازي و فعاليت راديو ورزشگاه مي توان اشاره کرد. در واقع وقتي براي وقت تماشاگر حاضر در ورزشگاه ارزش قائل مي شويم و برنامه مناسب و مورد نظر او را پيش بيني مي کنيم بسياري از ناهنجاري ها کم مي شود ، تماشاگر سرگرم مي شود و علاوه برا اجراي برنامه هاي مناسب فرهنگي که بر قشر جوان حاضر در ورزشگاه تاثير مطلوب مي گذارد مي توانيم فضاي ورزشگاه را نيز دگرگون سازيم که اين بسيار ارزشمند است. خود باشگاهها هم در اين بازي اقدامات خوبي داشتند ، ايستگاههاي صلواتي که توسط باشگاه استقلال ايجاد شد يا اقدام هواداران پرسپوليس براي جمع آوري زباله ها ، اينها همان صحنه هايي است که به تکرار آنها در همه ورزشگاهها نياز داريم.بايد باور کنيم که با اينگونه اقدامات مي توان تحولي در اين فضا ايجاد کرد.

زمان آبادي در پايان اظهار اميدواري کرد که چنين الگوهايي در ساير مسابقات و ورزشگاههاي کشور نيز مورد توجه قرار گيرد و گفت: نبايد فراموش کنيد که استاديوم آزادي تنها ورزشگاه ما نيست و بايد به دنبال توسعه و گسترش اينگونه برنامه ها در سراسر کشور باشيم تا به همين نسبت از ناهنجاري ها و آسيب هاي فرهنگي و اجتماعي ورزشگاهها نيز کاسته شود. اين برنامه ها که در شهرآورد اجرا شد طبيعتا قابليت اجرا در تمامي ورزشگاههاي کشور را دارد و ما آمادگي خودمان را جهت همکاري در اين زمينه اعلام مي کنيم تا شاهد تغيير فضاي ورزشگاهها با استفاده از همين برنامه هاي فرهنگي باشيم.

انتهای پیام/

خواندن 1188 دفعه
این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)