Highlighter
مقام معظم رهبری: مهمترین راه پیشگیری از آسیب های اجتماعی ورود از منظر دین است.
حضرت امام خمینی (قدس السره): امروز اسلام به شما محتاج است، قرآن کریم محتاج به شماست، خودتان را اصلاح کنید.
حضرت امام خمینی (قدس السره): من گمان میکنم که آن چیزی که به اسلام بیشتر از همه چیز ضرر زده است، عدم تربیت صحیح است.

آخرین اخبار

حرکات اصلاحی
ارسال گزارش
خبرنگار افتخاری

Please update your Flash Player to view content.

160 اورژانس اجتماعی در کشور ایجاد شده است

شنبه, 24 شهریور 1397 ساعت 09:51 اندازه قلم کاهش اندازه قلم کاهش اندازه قلم افزایش اندازه قلم افزایش اندازه قلم

سرپرست وزارت کار،رفاه و امور اجتماعی گفت: در سال 96 حدود 160 اورژانس اجتماعی در شهرهای بالای 50 هزار نفر تأسیس کردیم و اثربخشی این اورژانس این بود که در سال 96 توانستیم با این اورژانس حدود 7000 نفر را از انجام خودکشی منصرف کنیم.

تهران-خبرنگارآسیب نیوز ، انوشیروان محسنی بندپی شامگاه پنجشنبه در کارگروه اجتماعی استان با اشاره به مهم‌ترین مصوبات کارگروه  اجتماعی استان اظهار داشت: بر اساس تکلیف قانون برنامه ششم اولویت کارهای مقابله با آسیب‌های اجتماعی و کاهش آن‌ها اقدامات پیشگیرانه است.

 

وی ادامه داد: با توجه به این‌که این اقدامات بهتر صورت می‌گیرد و ما به‌ صورت علمی و تخصصی با معضلات مبارزه می‌کنیم، می‌توانیم رصد بهتری از آسیب‌های اجتماعی داشته باشیم.

 

سرپرست وزارت کار، رفاه و امور اجتماعی تصریح کرد: حدود 130 هزار نفر در همین راستا پرسشنامه را تکمیل کردند و با نوع عوامل تأثیرگذار و با توجه به اقلیم و جغرافیای هر منطقه یک راهکار علمی و تخصصی را در برنامه خود در نظر خواهیم گرفت.

 

محسنی همچنین ابراز داشت: آسیب‌های اجتماعی نظیر اعتیاد، طلاق و حاشیه‌نشینی مهم‌ترین معضلات اجتماعی هستند که به‌ ویژه در بحث اعتیاد کاری را که ما آغاز کردیم، علاوه بر اقدامات پیشگیرانه، در شناسایی محلات و مناطقی که دارای ریسک بالا هستند،500 محله در 500 نقطه کشور شناسایی کردیم که نیاز به مداخلات تخصصی‌تر و اقدامات توانمدسازانه دارد.

 

وی خاطرنشان کرد: در کنار این موضوعات، ما می‌توانیم اثربخشی و گستره کار خود را در این مناطق افزایش دهیم، چیزی که به دنبال آن هستیم راه‌اندازی مرکز صیانت و توانمندسازی بهبودیافتگان است که بر اساس قانون این را باید در دستور کار خود داشته باشیم.

 

سرپرست وزارت کار، رفاه و امور اجتماعی ادامه داد: هدفمان این است که 3 هزار معتاد بهبودیافته را در سراسر کشور و هزار معتاد را در تهران مورد رصد و پایش قرار دهیم و آن‌ها را بعد از دوره بهبودی رها نکنیم که مجدداً به چرخه اعتیاد بپیوندند.

 

 محسنی همچنین مطرح کرد: درصدد هستیم از این طریق در معضلات آن‌ها از قبیل اشتغال، اختلافات خانوادگی و اختلالات روحی و روانی مداخله کرده و مورد پایش قرار دهیم که مانایی آن تداوم پیدا کند.

 

وی در پاسخ به این سؤال که معضلات اجتماعی استان اصفهان در کدام گروه تقسیم می‌شوند، بیان کرد: در سال 96 حدود 160 اورژانس اجتماعی در شهرهای بالای 50 هزار نفر تأسیس کردیم و اثربخشی این اورژانس این بود که اگر در سال 94 تقریباً در 4 هزار و در سال 95 در حدود 5 هزار نفر نشانه‌های بروز خودکشی ملاحظه شد، در سال 96 توانستیم با این اورژانس حدود 7 هزار نفر را از انجام خودکشی منصرف کنیم.

 

سرپرست وزارت کار، رفاه و امور اجتماعی تصریح کرد: درخواست‌ها برای تجهیز این اورژانس در استان اصفهان با موافقت همراه بود و برای تأسیس مرکز صیانت بانوانی که دچار اعتیاد شده بودند نیز موافقت شد.

 

محسنی در پایان ادامه داد: گسترش خانه‌های امنی که برای زنان و دخترانی که مورد آسیب‌های اجتماعی بوده‌اند از دیگر برنامه‌های ما در استان اصفهان است.

منبع:فارس

انتهای پیام/

خواندن 210 دفعه
این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)

 

مقالات علمی

 • مضرات الکل بر مغز و بدن انسان چیست؟

  شاید تا الان از رسانه­‌ها یا دوستان شنیده باشید که الکل به مغز ما آسیب می‌رساند، اما چطور؟ لازمه دانستن این موضوع، شناختن کارهای مغز است، مغز مرکز کنترل و فرماندهی بدن است و خیلی از کارهای بدن به دستور آن انجام می شود (ضربان قلب ، گریه کردن، خندیدن،…
 • چگونه از خشم خود استفاده کنیم؟

  در تربیت کودک خشم والدین هم سهمی برای خودش دارد. در واقع اگر والدین نتوانند در لحظاتی معین خشمگین بشوند نشان خواهند داد که نسبت به کودکشان بی‌تفاوت هستند. کودکان نمی‌توانند در برابر طغیان‌های خشم که همراه با بی احترامی (داد زدن، فحش دادن، تحقیر و سرزنش کودک جلوی دیگران)…
 • بخل یا حسادت و بررسی انواع مختلف آن

  آیا بخل می‌تواند یک احساس مثبت باشد؟ به نظر شما آیا حسادت می‌تواند روی دیگری نیز اثر داشته باشد و به جای ویران کردن خود و اطرافیان در حقیقت بتواند در انجام امور به ما کمک کند؟ با یک مثال شروع می‌کنیم: شما برای مدتی نسبتا طولاتی دلتان را برای…
 • نوجوان خشمگین و روش های برقراری ارتباط با او

  در دنیای امروز راه حل های متفاوتی برای حل مشکلات مختلف وجود دارد، مهمترین آنها ارتباط برقرار کردن با فرد مقابل است. صحبت کردن درباره پیشنهادات؛ صحبت کردن درباره نظرات و… که از طریق این ارتباط و بیان کردن مشکلات، خیلی از آن ها به سادگی حل می شود. اما…
 • چگونه به بچه‌ها آموزش دهیم مهربان و محکم باشند؟

  نگرانی درباره اعتیاد به دارو ، روی آوردن به مشروبات الکلی، رانندگی در حالت خواب آلودگی، سیگار کشیدن، نگرانی درباره موفقیت در مدرسه و ورزش‌های لازم برای سلامتی، فراهم کردن خانه و هزینه مناسب، توجه به نمرات و عملکردها و… واقعا لیست نگرانی‌های والدین درباره فرزندانشان می‌تواند به کره ماه…

دریافت روزنامه های روز

پیام بنیانگذار بنیاد

برای ساختارشکنی در راستای کاهش آسیب آمده ایم!

مصطفی راستینه هر اجتماع انساني، فرهنگ خاصي دارد که مي‏توان...