Highlighter
مقام معظم رهبری: مهمترین راه پیشگیری از آسیب های اجتماعی ورود از منظر دین است.
حضرت امام خمینی (قدس السره): امروز اسلام به شما محتاج است، قرآن کریم محتاج به شماست، خودتان را اصلاح کنید.
حضرت امام خمینی (قدس السره): من گمان میکنم که آن چیزی که به اسلام بیشتر از همه چیز ضرر زده است، عدم تربیت صحیح است.

۲۱ درصد گندم استان تهران در سال گذشته سن زدگی داشت

یکشنبه, 10 تیر 1397 ساعت 13:44 اندازه قلم کاهش اندازه قلم کاهش اندازه قلم افزایش اندازه قلم افزایش اندازه قلم

گفت: ۲۱ درصد گندم استان تهران در سال گذشته سن زدگی داشت که امسال با سم پاشی به صفر درصد رسید.

کریم ذوالفقاری رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان تهران در جلسه ستاد فرماندهی اقتصاد مقاومتی تهران-خبرنگارآسیب نیوزکه امروز یکشنبه در استانداری تهران برگزار شد، اظهار کرد: متاسفانه در سال ۹۶ حدود ۲۱ درصد از محصولات گندم در استان تهران دچار سن زدگی شده بودند که خوشبختانه با سم پاشی و مدیریت درست توانستیم این عدد را به صفر درصد برسانیم.

وی افزود: خوشبختانه سازمان جهاد کشاورزی استان در بخش توسعه گلخانه ای کارهای خوبی انجام داده است. هدف گذاری سازمان در این موضوع حدود ۴۹هکتار زمین را به عرصه های کشت گلخانه ای اختصاص داده است که حدود ۳هزار و ۹۰هکتار از این وسعت در استان تهران بود و حدود ۱۷۰هکتار از این طرح در حوزه روستایی مطرح شده است. بر همین اساس طرح توسعه گلخانه ای برای سال آینده حدود ۳هزار و ۳۳۴هکتار برنامه ریزی شده است.

ذوالفقاری گفت: یکی از بزرگترین مشکلات در حوزه باغداری وجود نهال های مشکل دار است که برای تحقق و رفع این مشکل حدود ۲۷۵ اصله نهال به باغداران اختصاص خواهیم داد. این در حالی است که در سال گذشته حدود ۴۴۰ اصله نهال برای تحقق اهداف باغداری به باغداران اختصاص یافته بود.

وی افزود: در حوزه شیر، گوشت قرمز، مرغ و تخم مرغ وضعیت مطلوبی داریم و توانسته ایم به حداقل ها دسترسی پیدا کنیم. در موضوع آب و خاک توانسته ایم تعامل خوبی با آب منطقه ای داشته باشیم.

رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان تهران ادامه داد: یکی از مهمترین مشکلات در حوزه آب موضوع آبیاری اراضی کشاورزی است. برخی از کشاورزان از زمان انقلاب مجوز چاه و پمپ آب نداشتند. به همین دلیل جهاد کشاورزی هیچ گونه تسهیلاتی برای حفر چاه به کشاورزان برای آبیاری مزارع نمی دهد، چرا که بسیاری از اراضی کشاورزی استان تهران فاقد اسناد هستند.

ذوالفقاری تصریح کرد: در حوزه صنایع تبدیلی-تکمیلی از ۵ میلیون ۸۰۰ هزار تن قریب به ۲میلیون ۵۰۰ هزار تن فرآوری کرده ایم. البته تنها ۵۰ درصد صنایع تبدیلی - تکمیلی در استان تولید می شود.

وی افزود: خوشبختانه صنایع تبدیلی-تکمیلی در حوزه کشاورزی بسیار فعال است، به طوری که در این زمینه برای سال جاری حدود ۱۰۰ هزار تن سرمایه گذاری شده است .

رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان تهران گفت: در استان تهران مشکلی در تولیدات صنایع سردخانه نداریم و سردخانه های استان تهران ظرفیت بیش از ۱۰۴ تن را دارند.

وی ادامه داد: در بخش شیلات حدود ۹۰ درصد رشد داشتیم اما برای تولید ماهی های سردآبی ظرفیت تولید نداریم. ما باید در استان تهران به بازار آبزیان تکیه کنیم و اتحادیه های آبزیان را در استان توسعه دهیم. در استان تهران استقبال خوبی برای ماهی های زینتی می شود به طوری که در سال گذشته به جایگاه اول کشور در این زمینه رسیدیم.

منبع:باشگاه خبرنگاران جوان

انتهای پیام/

 

خواندن 100 دفعه
این مورد را ارزیابی کنید
(1 رای)

 

مقالات علمی

 • مضرات الکل بر مغز و بدن انسان چیست؟

  شاید تا الان از رسانه­‌ها یا دوستان شنیده باشید که الکل به مغز ما آسیب می‌رساند، اما چطور؟ لازمه دانستن این موضوع، شناختن کارهای مغز است، مغز مرکز کنترل و فرماندهی بدن است و خیلی از کارهای بدن به دستور آن انجام می شود (ضربان قلب ، گریه کردن، خندیدن،…
 • چگونه از خشم خود استفاده کنیم؟

  در تربیت کودک خشم والدین هم سهمی برای خودش دارد. در واقع اگر والدین نتوانند در لحظاتی معین خشمگین بشوند نشان خواهند داد که نسبت به کودکشان بی‌تفاوت هستند. کودکان نمی‌توانند در برابر طغیان‌های خشم که همراه با بی احترامی (داد زدن، فحش دادن، تحقیر و سرزنش کودک جلوی دیگران)…
 • بخل یا حسادت و بررسی انواع مختلف آن

  آیا بخل می‌تواند یک احساس مثبت باشد؟ به نظر شما آیا حسادت می‌تواند روی دیگری نیز اثر داشته باشد و به جای ویران کردن خود و اطرافیان در حقیقت بتواند در انجام امور به ما کمک کند؟ با یک مثال شروع می‌کنیم: شما برای مدتی نسبتا طولاتی دلتان را برای…
 • نوجوان خشمگین و روش های برقراری ارتباط با او

  در دنیای امروز راه حل های متفاوتی برای حل مشکلات مختلف وجود دارد، مهمترین آنها ارتباط برقرار کردن با فرد مقابل است. صحبت کردن درباره پیشنهادات؛ صحبت کردن درباره نظرات و… که از طریق این ارتباط و بیان کردن مشکلات، خیلی از آن ها به سادگی حل می شود. اما…
 • چگونه به بچه‌ها آموزش دهیم مهربان و محکم باشند؟

  نگرانی درباره اعتیاد به دارو ، روی آوردن به مشروبات الکلی، رانندگی در حالت خواب آلودگی، سیگار کشیدن، نگرانی درباره موفقیت در مدرسه و ورزش‌های لازم برای سلامتی، فراهم کردن خانه و هزینه مناسب، توجه به نمرات و عملکردها و… واقعا لیست نگرانی‌های والدین درباره فرزندانشان می‌تواند به کره ماه…

دریافت روزنامه های روز

پیام بنیانگذار بنیاد

برای ساختارشکنی در راستای کاهش آسیب آمده ایم!

مصطفی راستینه هر اجتماع انساني، فرهنگ خاصي دارد که مي‏توان...