Highlighter
مقام معظم رهبری: مهمترین راه پیشگیری از آسیب های اجتماعی ورود از منظر دین است.
حضرت امام خمینی (قدس السره): امروز اسلام به شما محتاج است، قرآن کریم محتاج به شماست، خودتان را اصلاح کنید.
حضرت امام خمینی (قدس السره): من گمان میکنم که آن چیزی که به اسلام بیشتر از همه چیز ضرر زده است، عدم تربیت صحیح است.

انجام تمام فعالیت‌ها در حوزه آسیب‌های اجتماعی از توان دولت خارج است/ اهداف اصل 44 محقق نشد

دوشنبه, 10 ارديبهشت 1397 ساعت 14:07 اندازه قلم کاهش اندازه قلم کاهش اندازه قلم افزایش اندازه قلم افزایش اندازه قلم

 

معاون دادستان کل کشور:

معاون قضایی دادستان کل کشور گفت: انجام فعالیت‌ها در حوزه آسیب‌های اجتماعی به‌قدری در جامعه درحال رشد و توسعه است که از توان سیستم دولتی خارج شده است.

 

تهران – خبرنگار آسیب نیوز، محمدجواد حشمتی ظهر امروز در دیدار با رئیس و مدیر روابط عمومی بنیاد پیشگیری از آسیب‌های اجتماعی اظهار کرد: دامنه آسیب‌های اجتماعی در کشور در حال توسعه است که مقابله با آن لزوم برنامه‌ریزی را در این راستا طلب می‌کند و در اهمیت این موضوع همین بس که مقام معظم رهبری ستادی را در فرماندهی کل قوا طراحی کرده و به‌طور ویژه پیگیر این موضوع هستند.

وی با بیان اینکه پنج آسیب از اولویت‌های اصلی و چکیده مورد بررسی کارشناسان خبره قرار گرفته است، افزود: انجام فعالیت‌ها در حوزه آسیب‌های اجتماعی به‌قدری در سطح جامعه در‌حال رشد و توسعه است که از توان سیستم دولتی خارج است و این امر ورود سازمان‌های مردم‌نهاد فعال را در زمینه مسائل اجتماعی می‌طلبد.

معاون قضایی دادستان کل کشور بیان کرد: اقدامات در زمینه مسائل اجتماعی و آسیب‌های معتنابه آن رو به گسترش است و این مسئله ضرورت پردازش کارشناسی مسائل حوزه‌های آسیب اجتماعی را نشان می‌دهد تا با برنامه‌ریزی تبعات این آسیب‌ها کاهش یابد.

وی تصریح کرد: کار در حوزه‌های خصوصی و مردم‌نهاد در شرایط کنونی سخت و مصائب خاص خود را دارد و پیگیری بیشتری می‌خواهد، چراکه انجمن‌های خصوصی باید تمام تلاش خود را برای به‌ با‌ر‌نشستن زحمات خود به‌کار ببندند.

حشمتی خاطرنشان کرد: در راستای اصل 44 و واگذاری واحدهای دولتی به بخش خصوصی که با هدف رونق کسب و کار و اشتغال در کشور انجام شد، متأسفانه اتفاق خاصی نیفتاد و نیت از اجرای این طرح بزرگ واریز سرانه‌ای به خزانه دولت نبود که کارخانه‌ها بدون هیچ نظارتی رها شوند.

وی اضافه کرد: بدنه اداری و دولتی برای پیشگیری در حوزه آسیب‌های اجتماعی کند و فشل است و باید تشکل‌های مردم‌نهاد در این امر برنامه‌ریزی کرده و در کاهش بار آسیب‌های اجتماعی مشارکت داده شوند.

معاون قضایی دادستان کل کشور با بیان اینکه باید تشکل‌های دارای مجوز فعالیت را امین خود دانست، تأکید کرد: انجمن‌ها خصوصی و سمن‌ها هم باید با رعایت چارچوب‌ها به آمار و اطلاعات محرمانه و غیرقابل انتشار توجه داشته باشند تا شاهد تنش در جامعه و حس ناامیدی در مردم نشوند.

وی تصریح کرد: امید می‌رود با ارتباطات و تعامل دوسویه سیستم دولتی و خصوصی در راستای قانونی به جمع‌بندی مناسبی رسید تا جایی که رونق، پیشرفت و اصلاح فرآیندهای مهار را در پی داشته باشد.

حشمتی در پایان متذکر شد: مجموع اقدامات بنیاد پیشگیری از آسیب‌های اجتماعی قابل تقدیر است و امید می‌رود با قوت بیشتر هم چنان ادامه یابد.

انتهای پیام/

 

خواندن 316 دفعه
این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)

 

مقالات علمی

 • مضرات الکل بر مغز و بدن انسان چیست؟

  شاید تا الان از رسانه­‌ها یا دوستان شنیده باشید که الکل به مغز ما آسیب می‌رساند، اما چطور؟ لازمه دانستن این موضوع، شناختن کارهای مغز است، مغز مرکز کنترل و فرماندهی بدن است و خیلی از کارهای بدن به دستور آن انجام می شود (ضربان قلب ، گریه کردن، خندیدن،…
 • چگونه از خشم خود استفاده کنیم؟

  در تربیت کودک خشم والدین هم سهمی برای خودش دارد. در واقع اگر والدین نتوانند در لحظاتی معین خشمگین بشوند نشان خواهند داد که نسبت به کودکشان بی‌تفاوت هستند. کودکان نمی‌توانند در برابر طغیان‌های خشم که همراه با بی احترامی (داد زدن، فحش دادن، تحقیر و سرزنش کودک جلوی دیگران)…
 • بخل یا حسادت و بررسی انواع مختلف آن

  آیا بخل می‌تواند یک احساس مثبت باشد؟ به نظر شما آیا حسادت می‌تواند روی دیگری نیز اثر داشته باشد و به جای ویران کردن خود و اطرافیان در حقیقت بتواند در انجام امور به ما کمک کند؟ با یک مثال شروع می‌کنیم: شما برای مدتی نسبتا طولاتی دلتان را برای…
 • نوجوان خشمگین و روش های برقراری ارتباط با او

  در دنیای امروز راه حل های متفاوتی برای حل مشکلات مختلف وجود دارد، مهمترین آنها ارتباط برقرار کردن با فرد مقابل است. صحبت کردن درباره پیشنهادات؛ صحبت کردن درباره نظرات و… که از طریق این ارتباط و بیان کردن مشکلات، خیلی از آن ها به سادگی حل می شود. اما…
 • چگونه به بچه‌ها آموزش دهیم مهربان و محکم باشند؟

  نگرانی درباره اعتیاد به دارو ، روی آوردن به مشروبات الکلی، رانندگی در حالت خواب آلودگی، سیگار کشیدن، نگرانی درباره موفقیت در مدرسه و ورزش‌های لازم برای سلامتی، فراهم کردن خانه و هزینه مناسب، توجه به نمرات و عملکردها و… واقعا لیست نگرانی‌های والدین درباره فرزندانشان می‌تواند به کره ماه…

دریافت روزنامه های روز

پیام بنیانگذار بنیاد

برای ساختارشکنی در راستای کاهش آسیب آمده ایم!

مصطفی راستینه هر اجتماع انساني، فرهنگ خاصي دارد که مي‏توان...