Highlighter
مقام معظم رهبری: مهمترین راه پیشگیری از آسیب های اجتماعی ورود از منظر دین است.
حضرت امام خمینی (قدس السره): امروز اسلام به شما محتاج است، قرآن کریم محتاج به شماست، خودتان را اصلاح کنید.
حضرت امام خمینی (قدس السره): من گمان میکنم که آن چیزی که به اسلام بیشتر از همه چیز ضرر زده است، عدم تربیت صحیح است.

آموزش بسترساز توسعه در تمامی ابعاد است.

چهارشنبه, 16 اسفند 1396 ساعت 11:12 اندازه قلم کاهش اندازه قلم کاهش اندازه قلم افزایش اندازه قلم افزایش اندازه قلم

مدرس دانشگاه علوم دریایی امام خمینی

 

 

مدرس دانشگاه علوم دریایی امام خمینی گفت: لازمه جامعه ای سالم و عاری از آسیب های اجتماعی پرداختن به اصل آموزش است به گزارش خبرنگار آسیب نیوز ناخدا یکم قضایی محسن علی نژاد در حاشیه برگزاری دومین کارگاه تربیت مدرس ارتش جمهوری اسلامی ایران که در محل فرهنگسرای شفق و به همت بنیاد پیشگیری از آسیب های اجتماعی برگزار شد اظهار کرد:

 

همه ارکان نظام دغدغه رفع آسیب ها را دارند و تلاش می کنند با ارتقای سطح آموزش و تخصصی نسبت به رفع تبعات ناشی ازآن اقدام کنند.

 

وی بیان کرد: فرهنگ سازی صحیح و زیربنایی در گرو آموزش دقیق و برنامه ریزی شده از سوی متولیان امر است و هرچه سطح مهارتی اساتید و مدرسین در حوزه های اجتماعی افزایش یابد جامعه مصونیت بیشتری می یابد.

 

مدرس دانشگاه علوم دریایی امام خمینی تصریح کرد: اصل آموزش باید به تمامی مدیرهای جامعه انتقال یابد تا به فراخور شرایط نسبت به باز دارندگی در حوزه های آسیب اجتماعی مقابله شود .

 

وی اضافه کرد: اساس اولیه در زمینه پیشگیری آموزش است و این مهم باید از طریق نیروی انسانی کارآمد  به گونه ای در جامعه نهادینه شود که سالم سازی جامعه را در پی  داشته باشد .

 

علی نژاد خاطر نشان کرد: در صورتی که مبانی آموزش به درستی در جامعه اجرایی شود حجم بسیاری از تبعات سوء آسیب های اجتماعی کاهش می یابد .

 

وی یادآور شد: هزینه در امور فرهنگی و آموزش سرمایه گذاری است و هدف گذاری و نقشه راه درست دغدغه خیلی از ارگان های مرتبط با مباحث اجتماعی را رفع خواهد کرد .

 

مدرس دانشگاه علوم دریایی امام خمینی گفت: برگزاری کارگاه آموزش تربیت مدرس از سوی بنیاد پیشگیری از آسیب های اجتماعی حرکت نو و روبه جلو برای ارتقاء شاخصه های آموزشی و فرهنگی است و تداوم این دوره ها می تواند توان مدرسین را افزایش دهد.    

اتمام پیام/

 

خواندن 231 دفعه
این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)

 

مقالات علمی

 • مضرات الکل بر مغز و بدن انسان چیست؟

  شاید تا الان از رسانه­‌ها یا دوستان شنیده باشید که الکل به مغز ما آسیب می‌رساند، اما چطور؟ لازمه دانستن این موضوع، شناختن کارهای مغز است، مغز مرکز کنترل و فرماندهی بدن است و خیلی از کارهای بدن به دستور آن انجام می شود (ضربان قلب ، گریه کردن، خندیدن،…
 • چگونه از خشم خود استفاده کنیم؟

  در تربیت کودک خشم والدین هم سهمی برای خودش دارد. در واقع اگر والدین نتوانند در لحظاتی معین خشمگین بشوند نشان خواهند داد که نسبت به کودکشان بی‌تفاوت هستند. کودکان نمی‌توانند در برابر طغیان‌های خشم که همراه با بی احترامی (داد زدن، فحش دادن، تحقیر و سرزنش کودک جلوی دیگران)…
 • بخل یا حسادت و بررسی انواع مختلف آن

  آیا بخل می‌تواند یک احساس مثبت باشد؟ به نظر شما آیا حسادت می‌تواند روی دیگری نیز اثر داشته باشد و به جای ویران کردن خود و اطرافیان در حقیقت بتواند در انجام امور به ما کمک کند؟ با یک مثال شروع می‌کنیم: شما برای مدتی نسبتا طولاتی دلتان را برای…
 • نوجوان خشمگین و روش های برقراری ارتباط با او

  در دنیای امروز راه حل های متفاوتی برای حل مشکلات مختلف وجود دارد، مهمترین آنها ارتباط برقرار کردن با فرد مقابل است. صحبت کردن درباره پیشنهادات؛ صحبت کردن درباره نظرات و… که از طریق این ارتباط و بیان کردن مشکلات، خیلی از آن ها به سادگی حل می شود. اما…
 • چگونه به بچه‌ها آموزش دهیم مهربان و محکم باشند؟

  نگرانی درباره اعتیاد به دارو ، روی آوردن به مشروبات الکلی، رانندگی در حالت خواب آلودگی، سیگار کشیدن، نگرانی درباره موفقیت در مدرسه و ورزش‌های لازم برای سلامتی، فراهم کردن خانه و هزینه مناسب، توجه به نمرات و عملکردها و… واقعا لیست نگرانی‌های والدین درباره فرزندانشان می‌تواند به کره ماه…

دریافت روزنامه های روز

پیام بنیانگذار بنیاد

برای ساختارشکنی در راستای کاهش آسیب آمده ایم!

مصطفی راستینه هر اجتماع انساني، فرهنگ خاصي دارد که مي‏توان...