Highlighter
مقام معظم رهبری: مهمترین راه پیشگیری از آسیب های اجتماعی ورود از منظر دین است.
حضرت امام خمینی (قدس السره): امروز اسلام به شما محتاج است، قرآن کریم محتاج به شماست، خودتان را اصلاح کنید.
حضرت امام خمینی (قدس السره): من گمان میکنم که آن چیزی که به اسلام بیشتر از همه چیز ضرر زده است، عدم تربیت صحیح است.

آخرین اخبار

حرکات اصلاحی
ارسال گزارش
خبرنگار افتخاری

Please update your Flash Player to view content.

کشف سیاره‌های جدیدی که سکونت‌گاه انسان‌ها می‌شوند

شنبه, 09 تیر 1397 ساعت 14:29 اندازه قلم کاهش اندازه قلم کاهش اندازه قلم افزایش اندازه قلم افزایش اندازه قلم

سیاره‌های فراخورشیدی با امکانات منحصر به فرد برای حیات بشری کشف شده اند که شرایطی مشابه با کره زمین دارند.

تهران-خبرنگار آسیب نیوز محققان علوم ستاره شناسی دریافتند ۲ سیاره فراخورشیدی، که در فاصله ۵۰۰ و ۱۲۰۰ سال نوری از کره زمین قراردارند به میزان زیادی به کره زمین شباهت دارند.

این ۲ سیاره فراخورشیدی، اولی کپلر (Kepler-۱۸۶f) است که در فاصله ۵۰۰ سال نوری قراردارد، این سیاره اولین سیاره دوقلوی کره زمین با ابعادی مشابه آن است که خارج از منظومه شمسی و در مدار ستاره‌ای در منطقه قابل سکونت قرار دارد.

 

پژوهش‌های جدید دانشمندان موسسه فناوری جورجیا سرنخ‌های جدیدی درباره یک سیاره فراخورشیدی دیگر درفاصله ۱۲۰۰ سال نوری را نشان می‌دهد که شباهتی فوق العاده به کره زمین دارد.

کارشناسان اعتقاد دارند Kepler-۱۸۶f دارای فصل‌های منظم و وضعیت آب و هوایی پایدار مشابه کره زمین است.

دانشمندان از فناوری شبیه سازی برای تجزیه و تحلیل درمورد این ۲ سیاره فراخورشیدی و شباهت آن‌ با کره زمین استفاده کرده اند.

 

سیاره Kepler-۱۸۶f کمتر از ۱۰ درصد بزرگ‌تر از شعاع کره زمین است، اما هنوزجرم، ترکیب و چگالی آن برای دانشمندان مشخص نیست.

این سیاره هر ۱۳۰ روز یک بار به دور ستاره میزبان خود (مشابه گردش زمین به دور خورشید) می‌چرخد.

 

یافته‌های جدید با استفاده از داده‌های ارسال شده از تلسکوپ فضایی کپلر حاصل شده، این تلسکوپ تاکنون صد‌ها سیاره را شناسایی کرده است، اما بیشتر آن‌ها غیر قابل سکونت برای انسان هستند.

کشف سیاره Kepler-۱۸۶f نقطه عطفی در پیدا کردن سکونتگاهی جدید برای زندگی انسان‌ها در آینده پیش بینی می شود.

 

سیاره دیگر به نام (Kepler-۶۲f) درفاصله ۱۲۰۰ سال نوری از زمین قراردارد، دانشمندان تا پیش از کشف سیاره Kepler-۱۸۶f درسال ۲۰۱۴، سیاره ۶۲f را شبیه‌ترین سیاره به زمین می‌دانستند.

این سیاره حدود ۴۰ درصد بزرگ‌تر از سیاره زمین است و کارشناسان احتمال می‌دهند در آن اقیانوسی از آب وجود داشته باشد.

 

سیاره ۶۲f درصورت فلکی لیرا قراردارد و جزو سیاره‌های فراخورشیدی محسوب می‌شود؛ دانشمندان اکنون در حال بررسی  وجود قمر در این   ۲ سیاره هستند. 

محور چرخش این ۲ سیاره به دور خورشید میزبان خود در طول میلیون‌ها سال ثابت باقی مانده و این سبب شده است که آن‌ها در دسته سیاره‌های باقابلیت سکونت و حیات قراربگیرند.

 

کارشناسان اکنون درحال بررسی سایر ویژگی‌های مشابه این ۲ سیاره با زمین و  بررسی وضعیت آب وهوایی وفصل‌ها هستند و امیدوارند در آینده در این ۲ سیاره نشانه‌های حیات را بیابند.

منبع:باشگاه خبر نگاران جوان

انتهای پیام/

 

خواندن 302 دفعه
این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)

 

مقالات علمی

 • مضرات الکل بر مغز و بدن انسان چیست؟

  شاید تا الان از رسانه­‌ها یا دوستان شنیده باشید که الکل به مغز ما آسیب می‌رساند، اما چطور؟ لازمه دانستن این موضوع، شناختن کارهای مغز است، مغز مرکز کنترل و فرماندهی بدن است و خیلی از کارهای بدن به دستور آن انجام می شود (ضربان قلب ، گریه کردن، خندیدن،…
 • چگونه از خشم خود استفاده کنیم؟

  در تربیت کودک خشم والدین هم سهمی برای خودش دارد. در واقع اگر والدین نتوانند در لحظاتی معین خشمگین بشوند نشان خواهند داد که نسبت به کودکشان بی‌تفاوت هستند. کودکان نمی‌توانند در برابر طغیان‌های خشم که همراه با بی احترامی (داد زدن، فحش دادن، تحقیر و سرزنش کودک جلوی دیگران)…
 • بخل یا حسادت و بررسی انواع مختلف آن

  آیا بخل می‌تواند یک احساس مثبت باشد؟ به نظر شما آیا حسادت می‌تواند روی دیگری نیز اثر داشته باشد و به جای ویران کردن خود و اطرافیان در حقیقت بتواند در انجام امور به ما کمک کند؟ با یک مثال شروع می‌کنیم: شما برای مدتی نسبتا طولاتی دلتان را برای…
 • نوجوان خشمگین و روش های برقراری ارتباط با او

  در دنیای امروز راه حل های متفاوتی برای حل مشکلات مختلف وجود دارد، مهمترین آنها ارتباط برقرار کردن با فرد مقابل است. صحبت کردن درباره پیشنهادات؛ صحبت کردن درباره نظرات و… که از طریق این ارتباط و بیان کردن مشکلات، خیلی از آن ها به سادگی حل می شود. اما…
 • چگونه به بچه‌ها آموزش دهیم مهربان و محکم باشند؟

  نگرانی درباره اعتیاد به دارو ، روی آوردن به مشروبات الکلی، رانندگی در حالت خواب آلودگی، سیگار کشیدن، نگرانی درباره موفقیت در مدرسه و ورزش‌های لازم برای سلامتی، فراهم کردن خانه و هزینه مناسب، توجه به نمرات و عملکردها و… واقعا لیست نگرانی‌های والدین درباره فرزندانشان می‌تواند به کره ماه…

دریافت روزنامه های روز

پیام بنیانگذار بنیاد

برای ساختارشکنی در راستای کاهش آسیب آمده ایم!

مصطفی راستینه هر اجتماع انساني، فرهنگ خاصي دارد که مي‏توان...