چاپ کردن این صفحه

هدف دشمن برای هجمه به‌ نظام چیست؟ / استفاده از ظرفیت هیئت‌های مذهبی برای کاهش آسیب‌های اجتماعی

پنج شنبه, 11 مرداد 1397 ساعت 12:40 اندازه قلم کاهش اندازه قلم کاهش اندازه قلم افزایش اندازه قلم افزایش اندازه قلم

رئیس اداره تبلیغات اسلامی اسلامشهر با تاکید بر بهره‌گیری از ظرفیت هیئت‌های مذهبی گفت: دشمن می‌خواهد با هجمه به‌نظام به اصل دین هجمه وارد کند آنانی که اصل ولایت‌فقیه را زیر سئوال می‌برند اصلی از اصول دین را زیر سؤال می‌برند اصلی که همان ولایت‌فقیه عالم و ادامه راه انبیا و ائمه اطهار علیهم‌السلام است.

تهران- خبرنگار آسیب نیوز : حجت‌الاسلام والمسلمین داوود ضمیر رضوانی با اشاره به اهم فعالیت‌های اداره تبلیغات اسلامی شهرستان اظهار داشت: وظیفه اصلی سازمان تبلیغ ساماندهی شبکه تبلیغ است. در رأس این شبکه تبلیغ حجج‌اسلام و روحانیون هستند این سازمان وظیفه دارد روحانیون را شناسایی کند مرجعی که برای معرفی مبلغین شناخته‌شده است سازمان تبلیغ اسلامی است.

وی با بیان این‌که شبکه تبلیغ متشکل از یک گروه خاص نیست خاطرنشان کرد: مداحان، شعرا نیز در جامعه تأثیرگذار هستند و صدای این افراد به گوش مردم می‌رسد سازمان تبلیغات برای ساماندهی این عزیزان کانونی تحت عنوان کانون مداحان و شعرای آیینی تشکیل داده است. این افراد در سامانه‌ای به نام طوبی ثبت‌نام می‌کنند و دارای پرونده خواهند بود. این کانون به‌عنوان نماینده این افراد فعالیت‌های آنان را پیگیری می‌کند تا از آسیب‌های احتمالی جلوگیری کند.

رئیس اداره تبلیغات اسلامی اسلامشهر با اشاره به نقش هیئت‌های مذهبی در امر تبلیغ گفت: یک قسمت مهم، مردمی و ریشه‌دار در عرصه تبلیغ هیات مذهبی هستند عده‌ای زمان پیدایش هیئت‌ها را سال ۳۰۰ هجری می‌دانند اما اصل این مراسم در اسلام ریشه‌دار است. در کشوری که انقلاب اسلامی برگرفته از فرامین دین مبین اسلام و قران کریم شکل‌گرفته است باید این تشکل‌ها هرچه قوی‌تر عمل کنند باید مراقبت کنند که از آسیب‌های احتمالی به دور باشند یکی دیگر از وظایف سازمان تبلیغات صدور مجوز نظارت بر فعالیت هیئت‌ها است.

وی بابیان اینکه باید از ظرفیت هیئت‌های مذهبی برای مقابله با آسیب‌های اجتماعی بهره گرفت افزود: همان‌طوری که در مقابله با تحریم‌ها و فشارهای اقتصادی ما باید از بخش خصوصی کمک بگیریم و همه باید کمک کنند تا بتوانیم در مقابل تحریم‌ها استقلال کشور را حفظ کنیم در مقابل هجمه و شبیخون فرهنگی دشمن نیز باید از این شبکه مهم مردمی کمال استفاده و بهره را ببریم. ما سعی می‌کنیم ارتباط خود را با هیئت‌های مذهبی بیشتر کنیم به همین منظور شورای هیات مذهبی تشکیل‌شده است و به فراخور تعداد هیات، تعداد اعضای هیات هم متفاوت است. در اسلامشهر ۱۱ نفر به‌عنوان عضو این شورا انتخاب شدند.

حجت‌الاسلام رضوانی با تأکید بر همکاری هیات مذهبی با اعضای این شورا گفت: هیات مذهبی اعضای شورای را نماینده خود بدانند و با آنان همکاری کنند معرفی و نظارت بر کار هیات مذهبی یکی از وظایف سازمان است که شورای این هیات به‌عنوان نماینده این تشکل‌ها امور مربوط به این عزیزان را پیگیری می‌کند.

وی بابیان اینکه امام می‌فرمود هیات مذهبی باید به همان روش سنتی خود عمل کنند افزود: باید همان حمایت‌های مردمی در شکل‌گیری هیات نقش اول و اصلی را داشته باشد و اگر غیرازاین می‌بود در توان دولت نبود. هرکجا که مردم ورود کردند ما توانستیم کارهای بزرگ انجام دهیم همان‌طوری که رهبری فرمودند از این ظرفیت مردمی غافل نشویم.

این مسئول اعلام کرد: دشمن می‌خواهد با هجمه به‌نظام به اصل دین هجمه وارد کنند آنانی که اصل ولایت‌فقیه را زیر سؤال می‌برند اصلی از اصول دین را زیر سؤال می‌برند اصلی که همان ولایت‌فقیه عالم و ادامه راه انبیا و ائمه اطهار علیهم‌السلام است. این ما هستیم که باید اطلاع‌رسانی کنیم که بهترین ظرفیت همین تشکل‌های مردمی است.

وی با اشاره به وجود آسیب‌های فرهنگی و اجتماعی به‌ویژه در فضای مجازی گفت: دشمن از راه‌های مختلف ازجمله فضای مجازی و عناصری که خودفروخته هستند و شیفته رفتار غرب هستند استفاده می‌کند سازمان تبلیغات اسلامی در طول سال تحصیلی با برگزاری گفتمان‌های دینی در مدارس حضور پیدا می‌کند و اساتید متخصص درزمینهٔ آسیب‌های اجتماعی و فرهنگی را به مدارس اعزام می‌کند.

رئیس اداره تبلیغات اسلامی اسلامشهر با اشاره به فعالیت‌های کانون‌های فرهنگی تبلیغی به‌عنوان یکی دیگر از شبکه‌های تبلیغی سازمان تبلیغات گفت: کانون‌ها پس از ثبت‌نام در سامانه طوبی و تشکیل پرونده، مکان‌هایی را تجهیز و اساتیدی را دعوت می‌کنند وظیفه سازمان تبلیغات حمایت از فعالان عرصه دینی است ما سعی می‌کنیم با شناسایی این عزیزان زمینه برای فعالیت آنان فراهم کنیم

منبع:تهران نیوز

انتهای پیام/*

 

خواندن 600 دفعه
این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)