Highlighter
مقام معظم رهبری: مهمترین راه پیشگیری از آسیب های اجتماعی ورود از منظر دین است.
حضرت امام خمینی (قدس السره): امروز اسلام به شما محتاج است، قرآن کریم محتاج به شماست، خودتان را اصلاح کنید.
حضرت امام خمینی (قدس السره): من گمان میکنم که آن چیزی که به اسلام بیشتر از همه چیز ضرر زده است، عدم تربیت صحیح است.

آخرین اخبار

حرکات اصلاحی
ارسال گزارش
خبرنگار افتخاری

Please update your Flash Player to view content.

آمار رو به گسترش گداهای میلیونر در کشور

سه شنبه, 19 تیر 1397 ساعت 10:20 اندازه قلم کاهش اندازه قلم کاهش اندازه قلم افزایش اندازه قلم افزایش اندازه قلم

  زخم بندرمتکدیان بی دردسر درآمدزایی می‌کنند زیرابرای اشتغال کاذب خود مالیاتی را نیز پرداخت نمی‌کنند و برخی از این متکدیان با متکدی گری حساب مالی خود را پر کردند واگر کسی نیز نیاز مالی به منابع مالی دارد باید از طرف نهادهای حمایتی مورد حمایت قرار بگیرد.

 

تهران – خبرنگار آسیب نیوز : عضو هیئت رییسه کمیسیون اجتماعی با بیان اینکه حساب برخی از متکدیان مملو از پول است، گفت: جلوگیری از بازگشت متکدیان به متکدی‌گری نیازمند ایجاد اشتغال پایداراست.

روح الله بابایی درباره نقش متکدیان در افزایش آسیب‌های اجتماعی در کشور،گفت: برای خلاصی از پدیده متکدی‌گری که حامل افزایش آسیب‌های اجتماعی و فرهنگی در  جامعه  است می‌بایست تمام دستگاه‌های اجرایی مر تبط با یک وفاق و اراده از فعالیت متکدیان در شهرها جلوگیری کنند.

خشکاندن حضور متکدی گران با برخورد و مدیریت صحیح

نماینده مردم بویین زهرادر مجلس شورای  اسلامی تصریح کرد: برخورد و مدیریت صحیح به سادگی ریشه حضور  متدی گران در کشور  را می‌خشکاند وعملا باید دستگاه‌های حمایتی با جمع آوری متکدیان مشکلات این افراد را برطرف کنند تا این افراد به مسیر واقعی زندگی بازگردنند واین در حالی است که یکی ازمواردی که می‌تواند درآمد زایی متکدیان را کنترل کنند، فرهنگ سازی در زمینه عدم حمایت مالی از این افراد است.

وی ادامه داد: متکدیان بی دردسر درآمدزایی می‌کنند زیرابرای اشتغال کاذب خود مالیاتی را نیز پرداخت نمی‌کنند و برخی از این متکدیان با متکدی گری  حساب مالی خود را پر کردند  واگر کسی نیز نیاز مالی به منابع مالی  دارد باید از طرف نهادهای  حمایتی مورد حمایت قرار بگیرد.

 بازی متدکیان  با احساسات مردم  برای اخذ درآمد

نماینده مردم بویین زهرا در مجلس افزود: برخی  از متدکیان  با احساسات مردم  برای اخذ درآمد بازی  می‌کنند بطور مثال نوزاد شیرخواری را بر دوش می‌گیرند واز  مردم تقاضای کمک می‌کنند  واین در حالی است که برخی  متکدی ها با بهانه احساسی از مردم گدایی می‌کنند.

 گدایی برخی متدکیان  ریشه در فقر دارد

وی افزود: برخی از متکدیان برای تامین منابع مالی و فقر دست به این کار می‌زند واین قبیل متکدیان باید شناسایی شوند  از نظر وضعیت اشتغال ساماندهی شوند بدین معنا که بدون ایجاد شغل مناسب  نباید  متکدیان در جامعه رها شوند بلکه دولت می‌تواند با ایجادفرصت‌های اشتغال پایدار از بازگشت متکدیان به  تکدی گری جلوگیری کند.

خلاصی از پدیده متکدی گری نیازمند اراده جدی است

وی با بیان اینکه خلاصی از پدیده متکدی گری نیازمند اراده جدی است،گفت: حساب‌های مالی  برخی متکدیان بسیار مطلوب است بنابراین نباید اجازه داد برخی افراد بدون تلاش درآمد بالایی به جیب بزنند.

عضو کمیسیون اجتماعی با بیان اینکه حساب برخی از متکدیان مملو از پول است یادآورشد: جلوگیری از بازگشت متدکیان به متکدی گری نیازمند ایجاد اشتغال پایداراست.

منبع:جماران

انتهای پیام/

 

خواندن 329 دفعه
این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)

 

مقالات علمی

 • مضرات الکل بر مغز و بدن انسان چیست؟

  شاید تا الان از رسانه­‌ها یا دوستان شنیده باشید که الکل به مغز ما آسیب می‌رساند، اما چطور؟ لازمه دانستن این موضوع، شناختن کارهای مغز است، مغز مرکز کنترل و فرماندهی بدن است و خیلی از کارهای بدن به دستور آن انجام می شود (ضربان قلب ، گریه کردن، خندیدن،…
 • چگونه از خشم خود استفاده کنیم؟

  در تربیت کودک خشم والدین هم سهمی برای خودش دارد. در واقع اگر والدین نتوانند در لحظاتی معین خشمگین بشوند نشان خواهند داد که نسبت به کودکشان بی‌تفاوت هستند. کودکان نمی‌توانند در برابر طغیان‌های خشم که همراه با بی احترامی (داد زدن، فحش دادن، تحقیر و سرزنش کودک جلوی دیگران)…
 • بخل یا حسادت و بررسی انواع مختلف آن

  آیا بخل می‌تواند یک احساس مثبت باشد؟ به نظر شما آیا حسادت می‌تواند روی دیگری نیز اثر داشته باشد و به جای ویران کردن خود و اطرافیان در حقیقت بتواند در انجام امور به ما کمک کند؟ با یک مثال شروع می‌کنیم: شما برای مدتی نسبتا طولاتی دلتان را برای…
 • نوجوان خشمگین و روش های برقراری ارتباط با او

  در دنیای امروز راه حل های متفاوتی برای حل مشکلات مختلف وجود دارد، مهمترین آنها ارتباط برقرار کردن با فرد مقابل است. صحبت کردن درباره پیشنهادات؛ صحبت کردن درباره نظرات و… که از طریق این ارتباط و بیان کردن مشکلات، خیلی از آن ها به سادگی حل می شود. اما…
 • چگونه به بچه‌ها آموزش دهیم مهربان و محکم باشند؟

  نگرانی درباره اعتیاد به دارو ، روی آوردن به مشروبات الکلی، رانندگی در حالت خواب آلودگی، سیگار کشیدن، نگرانی درباره موفقیت در مدرسه و ورزش‌های لازم برای سلامتی، فراهم کردن خانه و هزینه مناسب، توجه به نمرات و عملکردها و… واقعا لیست نگرانی‌های والدین درباره فرزندانشان می‌تواند به کره ماه…

دریافت روزنامه های روز

پیام بنیانگذار بنیاد

برای ساختارشکنی در راستای کاهش آسیب آمده ایم!

مصطفی راستینه هر اجتماع انساني، فرهنگ خاصي دارد که مي‏توان...