Highlighter
مقام معظم رهبری: مهمترین راه پیشگیری از آسیب های اجتماعی ورود از منظر دین است.
حضرت امام خمینی (قدس السره): امروز اسلام به شما محتاج است، قرآن کریم محتاج به شماست، خودتان را اصلاح کنید.
حضرت امام خمینی (قدس السره): من گمان میکنم که آن چیزی که به اسلام بیشتر از همه چیز ضرر زده است، عدم تربیت صحیح است.

آخرین اخبار

حرکات اصلاحی
ارسال گزارش
خبرنگار افتخاری

Please update your Flash Player to view content.

افزایش وام اشتغال مددجویان کمیته امداد در سال ۹۷

دوشنبه, 21 اسفند 1396 ساعت 12:17 اندازه قلم کاهش اندازه قلم کاهش اندازه قلم افزایش اندازه قلم افزایش اندازه قلم

معاون حمایت و سلامت خانواده کمیته امداد امام خمینی(ره) افزایش اعتبار وام ضروری و اشتغال برای خانواده های تحت پوشش را در سال آینده قطعی دانست.

 

 

تهران-خبرنگار آسیب نیوز:فاطمه رهبر با اشاره به وام های ضروری تا 380 فقره برای خانواده های تحت پوشش کمیته اظهار کرد: «یکسری اعتبارات دولتی و امدادی وجود دارد؛ همچنین پول در گردش صندوق سبب می شود برای سال 97 اعتبار خوبی تخصیص دهیم.»

 

وی ادامه داد: «در سال 96 حدود 812 میلیارد تومان در قالب 380 فقره وام ضروری اعطا شده و در سال آینده نیز برنامه های تحولی در این رابطه خواهیم داشت.»

 

رهبر با اشاره به اخذ اجازه رهبری به منظور اختصاص بخشی از صدقات برای اشتغال زایی خانواده های تحت پوشش گفت: «بخشی از حمایت ها در این رابطه است و بخشی از محل وام هایی است که از بانک های مختلف بدین منظور تخصیص می یابد.»

 

وی افزود: «در معاونت حمایت و سلامت خانواده خدمات دیگری غیر از اشتغال انجام می گیرد. برای سال 97 اقداماتی در دست داریم و تمام خدمات اعم از کمک به مددجویان از جمله شهریه دانشجویی و خدمات فرهنگی برای دانشجویان پرداخت می شود.»

 

رهبر گفت: «از سال 95 و 96 در وام کارگشایی و جهیزیه هیچ پشت نوبتی نداریم. سال گذشته 116 هزار فقره وام و کمک هزینه جهیزیه و امسال 60 هزار فقره اعطا شد و تا پایان اسفند صف نوبت دهی از بین می رود.»

 

وی ادامه داد: «همچنین در قالب بیمه های پایه برای مددجویان خدمات مکمل را در اختیار سالمندان و بیماران قرار می دهیم و بیمه های روستایی و حوادث و تامین اجتماعی را برای سال آینده توسعه خواهیم داد.»

 

رهبر با اشاره به اقدامات انجام گرفته در راستای توانمند سازی مددجویان گفت: «کمک ها افزایش پیدا کرده و با تصویب مجلس و دولت مستمری ها سه برابر شده و بنابراین خروج مددجویان قدری سخت شده است و برنامه ریزی داریم مدیریت ورود، خروج و نگه داشت مددجویان را استمرار دهیم.»

منبع:تسنیم

اتمام پیام/

 

خواندن 290 دفعه
این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)

 

مقالات علمی

 • مضرات الکل بر مغز و بدن انسان چیست؟

  شاید تا الان از رسانه­‌ها یا دوستان شنیده باشید که الکل به مغز ما آسیب می‌رساند، اما چطور؟ لازمه دانستن این موضوع، شناختن کارهای مغز است، مغز مرکز کنترل و فرماندهی بدن است و خیلی از کارهای بدن به دستور آن انجام می شود (ضربان قلب ، گریه کردن، خندیدن،…
 • چگونه از خشم خود استفاده کنیم؟

  در تربیت کودک خشم والدین هم سهمی برای خودش دارد. در واقع اگر والدین نتوانند در لحظاتی معین خشمگین بشوند نشان خواهند داد که نسبت به کودکشان بی‌تفاوت هستند. کودکان نمی‌توانند در برابر طغیان‌های خشم که همراه با بی احترامی (داد زدن، فحش دادن، تحقیر و سرزنش کودک جلوی دیگران)…
 • بخل یا حسادت و بررسی انواع مختلف آن

  آیا بخل می‌تواند یک احساس مثبت باشد؟ به نظر شما آیا حسادت می‌تواند روی دیگری نیز اثر داشته باشد و به جای ویران کردن خود و اطرافیان در حقیقت بتواند در انجام امور به ما کمک کند؟ با یک مثال شروع می‌کنیم: شما برای مدتی نسبتا طولاتی دلتان را برای…
 • نوجوان خشمگین و روش های برقراری ارتباط با او

  در دنیای امروز راه حل های متفاوتی برای حل مشکلات مختلف وجود دارد، مهمترین آنها ارتباط برقرار کردن با فرد مقابل است. صحبت کردن درباره پیشنهادات؛ صحبت کردن درباره نظرات و… که از طریق این ارتباط و بیان کردن مشکلات، خیلی از آن ها به سادگی حل می شود. اما…
 • چگونه به بچه‌ها آموزش دهیم مهربان و محکم باشند؟

  نگرانی درباره اعتیاد به دارو ، روی آوردن به مشروبات الکلی، رانندگی در حالت خواب آلودگی، سیگار کشیدن، نگرانی درباره موفقیت در مدرسه و ورزش‌های لازم برای سلامتی، فراهم کردن خانه و هزینه مناسب، توجه به نمرات و عملکردها و… واقعا لیست نگرانی‌های والدین درباره فرزندانشان می‌تواند به کره ماه…

دریافت روزنامه های روز

پیام بنیانگذار بنیاد

برای ساختارشکنی در راستای کاهش آسیب آمده ایم!

مصطفی راستینه هر اجتماع انساني، فرهنگ خاصي دارد که مي‏توان...