Highlighter
مقام معظم رهبری: مهمترین راه پیشگیری از آسیب های اجتماعی ورود از منظر دین است.
حضرت امام خمینی (قدس السره): امروز اسلام به شما محتاج است، قرآن کریم محتاج به شماست، خودتان را اصلاح کنید.
حضرت امام خمینی (قدس السره): من گمان میکنم که آن چیزی که به اسلام بیشتر از همه چیز ضرر زده است، عدم تربیت صحیح است.

آخرین اخبار

حرکات اصلاحی
ارسال گزارش
خبرنگار افتخاری

Please update your Flash Player to view content.

بدهی چند میلیونی رفاقت 20 ساله را خونین کرد + عکس

شنبه, 16 تیر 1397 ساعت 14:19 اندازه قلم کاهش اندازه قلم کاهش اندازه قلم افزایش اندازه قلم افزایش اندازه قلم

معاون مبارزه با جرایم جنایی پلیس آگاهی تهران بزرگ از کشف جنایتی در غرب تهران خبر داد که طی آن قاتل دوست خود را به قتل رسانده بود.

 سرهنگ حمید مکرم معاون مبارزه با جرایم جنایی پلیس آگاهی تهران بزرگ تهران-خبرنگارآسیب نیوز گفت: در مورخه 11/04/1397 یکی از شهروندان با مراجعه به دادسرای ناحیه 27 تهران و طرح شکایت با موضوع فقدان اعلام داشت که برادرش به هویت مشخص ( 53 ساله ) در ساعت 13:00 مورخه 10/04/1397 به قصد ملاقات با یکی از دوستانش از محل کارش در منطقه پانزده خرداد خارج شده اما پس از آن مراجعتی به محل سکونتش نداشته و پاسخگوی تماس های تلفنی اعضای خانواده اش نیز نمی باشد .

با تشکیل پرونده مقدماتی با موضوع «فقدان افراد» ، پرونده جهت ادامه تحقیقات در اختیار اداره یازدهم پلیس آگاهی تهران بزرگ قرار گرفت .

معاون مبارزه با جرایم جنایی پلیس آگاهی تهران بزرگ با اشاره به دستگیری متهم پرونده در کمتر از 24 ساعت از زمان آغاز رسیدگی به پرونده در پلیس آگاهی اعلام داشت: با آغاز رسیدگی به پرونده، کارآگاهان اداره یازدهم پلیس آگاهی تهران بزرگ با انجام اقدامات ویژه پلیسی اطلاع پیدا کردند که فرد مفقود با یکی از دوستانش به نام فرشید .ک (51 ساله) قرار ملاقات داشته است ؛ فرشید جهت تحقیقات به اداره یازدهم دعوت و پس از حضور در اداره یازدهم پلیس آگاهی تهران بزرگ مدعی شد آخرین بار فقدانی را در محدوده اتوبان یادگار امام از ماشین پیاده کرده و پس از آن اطلاعی از وی ندارد. با وجود ادعای فرشید مبنی بر نداشتن هرگونه خبری در خصوص سرنوشت فقدانی، کارآگاهان اداره یازدهم پلیس آگاهی که متوجه برخی تناقض گویی ها در اظهارات وی شده بودند، او را ضمن هماهنگی با بازپرس شعبه هفتم دداسرای ناحیه 27 تهران بازداشت کرده و تحقیقات پلیسی از وی را جهت کشف واقعیت در دستور کار خود قرار دادند .

سرانجام «فرشید . ک» در مورخه 14/04/1397 با اعتراف صریح به ارتکاب جنایت عنوان داشت که فقدانی را پس از بیهوش کردن با نوشیدنی مسموم ، در خانه اش در منطقه خیابان سازمان برنامه به شیوه خفه کردن به قتل رسانده و جنازه نیز همچنان در داخل خانه است.

با اعتراف صریح متهم به ارتکاب جنایت، بلافاصله کارآگاهان اداره یازدهم پلیس آگاهی و عوامل تشخیص هویت به خانه استیجاری قاتل در خیابان سازمان برنامه اعزام شدند و پس از ورود به داخل خانه، با جسد فقدانی در داخل اتاق پذیرایی روبرو شدند. در تحقیقات از متهم پرونده مشخص شد که خانواده متهم در شهرستان سکونت داشته و او به واسطه کار در تهران اقدام به اجاره یک خانه مجردی در تهران کرده است .

«فرشید .ک» در خصوص انگیزه و نحوه ارتکاب جنایت به کارآگاهان گفت: «در تاریخ 10/04/1397 متوفی با من جهت طلب مالی اش تماس گرفت؛ آنروز من با یکی از دوستانم قرار ملاقات گذاشته بودم و او به من وعده داده بود تا مبلغی را به من قرض بدهد تا بتوانم بدهی خودم را به متوفی پرداخت نمایم ؛ زمانیکه متوفی بابت طلبش با من تماس گرفت ، موضوع را با او در میان گذاشتم و او عنوان داشت که خودش برای دریافت پول خواهد آمد . با یکدیگر قرار گذاشتیم و من با ماشین به دنبال او رفتم؛ دو نفری به محدوده اتوبان یادگار امام رفتیم و منتظر آمدن دوستم شدیم اما خبری نشد و پس از چندین بار تماس ، گوشی تلفن همراه دوستم خاموش شد؛ متوفی که عصبانی شده بود، ناگهان شروع به فحاشی کرد و همین موضوع باعث عصبانیت من شد. در همان لحظه تصمیم به کشتن وی گرفتم ؛ به بهانه پیگیری تهیه پول، متوفی را به خانه خود دعوت کرده و آنجا یک نوشیدنی مسموم تهیه و به او دادم؛ متوفی بلافاصله پس از خوردن نوشیدنی بیهوش شد و من از همین فرصت استفاده کرده و پس از بستن دست و پاهایش، او را خفه کردم ؛ قصد انتقال جسد به خارج از خانه را داشتم اما آنروز (10/04/1397) به واسطه تردد زیاد در داخل ساختمان امکانش نبود ؛ تصمیم گرفتم تا فردای آنروز [ یعنی در مورخه 11/04/1397 ] جسد را به بیرون از خانه منتقل کنم اما در حالیکه جسد همچنان داخل خانه مانده بود ، دستگیر شدم.»

سرهنگ مکرم در پایان اظهار داشت: با اعتراف صریح متهم پرونده به ارتکاب جنایت و کشف جسد ، پرونده با موضوع قتل عمـد تشکیل و متهم با قرار بازداشت موقت ، جهت ادامه تحقیقات در اختیار اداره دهم پلیس آگاهی تهران بزرگ قرار گرفته است .

منبع:باشگاه خبر نگاران جوان

انتهای پیام/

 

خواندن 287 دفعه
این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)

 

مقالات علمی

 • مضرات الکل بر مغز و بدن انسان چیست؟

  شاید تا الان از رسانه­‌ها یا دوستان شنیده باشید که الکل به مغز ما آسیب می‌رساند، اما چطور؟ لازمه دانستن این موضوع، شناختن کارهای مغز است، مغز مرکز کنترل و فرماندهی بدن است و خیلی از کارهای بدن به دستور آن انجام می شود (ضربان قلب ، گریه کردن، خندیدن،…
 • چگونه از خشم خود استفاده کنیم؟

  در تربیت کودک خشم والدین هم سهمی برای خودش دارد. در واقع اگر والدین نتوانند در لحظاتی معین خشمگین بشوند نشان خواهند داد که نسبت به کودکشان بی‌تفاوت هستند. کودکان نمی‌توانند در برابر طغیان‌های خشم که همراه با بی احترامی (داد زدن، فحش دادن، تحقیر و سرزنش کودک جلوی دیگران)…
 • بخل یا حسادت و بررسی انواع مختلف آن

  آیا بخل می‌تواند یک احساس مثبت باشد؟ به نظر شما آیا حسادت می‌تواند روی دیگری نیز اثر داشته باشد و به جای ویران کردن خود و اطرافیان در حقیقت بتواند در انجام امور به ما کمک کند؟ با یک مثال شروع می‌کنیم: شما برای مدتی نسبتا طولاتی دلتان را برای…
 • نوجوان خشمگین و روش های برقراری ارتباط با او

  در دنیای امروز راه حل های متفاوتی برای حل مشکلات مختلف وجود دارد، مهمترین آنها ارتباط برقرار کردن با فرد مقابل است. صحبت کردن درباره پیشنهادات؛ صحبت کردن درباره نظرات و… که از طریق این ارتباط و بیان کردن مشکلات، خیلی از آن ها به سادگی حل می شود. اما…
 • چگونه به بچه‌ها آموزش دهیم مهربان و محکم باشند؟

  نگرانی درباره اعتیاد به دارو ، روی آوردن به مشروبات الکلی، رانندگی در حالت خواب آلودگی، سیگار کشیدن، نگرانی درباره موفقیت در مدرسه و ورزش‌های لازم برای سلامتی، فراهم کردن خانه و هزینه مناسب، توجه به نمرات و عملکردها و… واقعا لیست نگرانی‌های والدین درباره فرزندانشان می‌تواند به کره ماه…

دریافت روزنامه های روز

پیام بنیانگذار بنیاد

برای ساختارشکنی در راستای کاهش آسیب آمده ایم!

مصطفی راستینه هر اجتماع انساني، فرهنگ خاصي دارد که مي‏توان...